54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” w niedzielę 14 lutego rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu • W tej intencji wierni Archidiecezji Warszawskiej będą modlić się podczas codziennych Mszy świętych

Do pobrania: >> Vademecum Apostolstwa Trzeźwości 2021

Publikacja może być pomocą dla kapłanów i osób, które we wspólnotach parafialnych, zakonnych czy w organizacjach pozarządowych angażują się w formację i wychowanie do trzeźwości.

Geneza Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu sięga 1956 roku gdy biskupi polscy na Jasnej Górze zobowiązali się do walki o wykorzenienie alkoholizmu – poważnego problemu społecznego i narodowego, wpływającego na kondycję całych rodzin.

Celem Tygodnia jest zwrócenie uwagi na ten problem oraz na wartość abstynencji, do której zachęcamy – przypomniał o. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Episkopatu Polski. Podkreślił, że jest to też czas modlitwy za pogrążonych w nałogu alkoholizmu i wszystkich innych nałogach, których jest wiele, ale które często mają jedno wspólne źródło a także wsparcia rozmaitych ośrodków terapeutycznych oraz inicjatyw trzeźwościowych.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu od lat rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału.