Wiadomości

Bogactwo młodości, czyli e-obozy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Każdego roku blisko dwa tysiące młodych i zdolnych osób uczestniczy w wakacyjnych obozach formacyjno-wypoczynkowych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Spotkania te stanowią część programu stypendialnego dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. W tym roku stypendyści wezmą udział w e-obozach za pośrednictwem Internetu.

Franciszkanie bez COVID-19. Bazylika w Niepokalanowie znów otwarta

Wśród braci franciszkanów nie wykryto zakażenia COVID-19, dlatego po tygodniu zamknięcia bazylika w Niepokalanowie została znów otwarta dla wiernych.

“Abstynencja jest świadectwem troski o naród”

W swoim najnowszym Apelu Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do podjęcia abstynencji jako daru wdzięczności za obchodzone w sierpniu 100-lecie Bitwy warszawskiej. “Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę”.

Maronicka Fundacja Misyjna odpowiedzialna za wspólnoty św. Szarbela

“Osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej, której przewodniczącym jest Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej” – czytamy w opublikowanym dziś komunikacie Komisji Nauki Wiary KEP. Odnosi się on do aktu apostazji ks. Jarosława Cieleckiego, który do tej pory zajmował się organizacją Domów Modlitwy św. Szarbela.

Od przyszłego roku w Płocku śpiew na ślubach tylko z zaświadczeniem

Diecezja płocka zorganizuje kurs dla osób, które wykonują śpiewy ślubów. Ma to zapobiec sytuacjom, w których w repertuarze znajdują się utwory świeckie, nie oddające religijnego charakteru uroczystości. Od przyszłego roku osoby i zespoły muzyczne biorące udział w takiej ceremonii będą zobowiązane do posiadania zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu.

Zmarł kompozytor Ennio Morricone

Jak informują włoskie media, słynny muzyk i zdobywca dwóch Oscarów zmarł w wieku 91 lat. Artysta znany był przede wszystkim z muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Karol – człowiek, który został papieżem”.

Benedykt XVI nie pojedzie na pogrzeb brata do Ratyzbony

Papież-senior nie weźmie udziału w uroczystościach pogrzebowych swego brata ks. Georga Ratzingera w Ratyzbonie, zaplanowanych na 8 lipca. Według portalu Vatican News na pogrzeb przybędą m.in. osobisty sekretarz Benedykta XVI abp Georg Gänswein i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwig Müller, który w latach 2002-12 był biskupem Ratyzbony.

“To On jest wzorem «ubogich w duchu»”. Anioł Pański z papieżem Franciszkiem

To On jest wzorem «ubogich w duchu» i wszystkich innych «błogosławionych» z Ewangelii, którzy pełnią wolę Boga i dają świadectwo o Jego królestwie – powiedział papież przed niedzielną modlitwą Anioł Pański. Franciszek zachęcił wiernych do starania się o mądrość serca, która pozwoli rozpoznawać znaki Boga w naszym życiu

“Oddajmy nasz Kościół Jezusowi!”. List abp. Rysia do wiernych diecezji kaliskiej

“Być może, za dużo w Kościele jest nas, a za mało Jezusa. Za dużo troski o nas samych – i to troski specyficznie pojętej; za mało troski o Jezusa: o pierwszeństwo Jego łaski i nauczania, miłości i miłosierdzia. Oddajmy nasz Kościół Jezusowi! Bez lęku o siebie. W zaufaniu” – napisał abp Grzegorz Ryś w liście, który ma zostać odczytany w niedzielę w kościołach diecezji kaliskiej. Zamieszczamy jego treść.

Rozpoczęła się 40. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Cztery grupy 40. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyły dziś na szlak. W tym roku trasę pokonają w formie sztafety. Pielgrzymem, który przejdzie całą trasę, będzie abp Adam Szal.