Pierwszy w USA biskup z koronawirusem

Biskup Nowego Orleanu abp Gregory Aymond powiadomił wiernych, że otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

„Modlę się, aby wkrótce wyzdrowieć i kontynuować posługę. W międzyczasie będę obecny na Facebooku i archidiecezjalnej stronie internetowej z refleksją na temat tego kryzysu i uzdrawiającej mocy Boga. Matko Boża Nieustającej Pomocy, spiesz się nam na ratunek!” – napisał abp Aymond.

Przyznał, że po test na obecność koronawirusa zgłosił się gdy dostał łagodnej gorączki. Gdy okazało się, że wynik jest pozytywny, zawiadomił wszystkich, z którymi się ostatnio kontaktował oraz sam poddał się kwarantannie.

70-letni abp Gregory Aymond jest arcybiskupem Nowego Orleanu od 2009 roku. Wcześniej był biskupem Austin i biskupem pomocniczym w archidiecezji Nowego Orleanu. Nie jest jedynym kapłanem amerykańskim ze zdiagnozowanym koronawirusem. Ma go już przynajmniej 5 innych księży. Jeden z nich już zmarł.

Zaledwie w ciągu doby o 366 tys. wzrosła w USA liczba zarażonych wirusem z Wuhan. Ponad 16 tys. osób dotychczas w tym kraju zmarło, zaś 101 tys. wyzdrowiało.

ad, CNA/Stacja7