Kiedy polscy biskupi spotkają się z papieżem? Znamy szczegóły wizyty ad limina

Pierwsi biskupi wyruszą do Watykanu na początku października. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski ujawnił szczegóły wizyty "ad limina", w tym daty spotkań polskich hierarchów z papieżem.

Abp Gądecki poinformował, że wizyta “ad limina” polskich biskupów będzie przebiegać w czterech grupach, przez kolejne tygodnie października.

Pierwsi hierarchowie rozpoczną wizytę 4 października, a każda z grup na zakończenie pobytu w Watykanie spotka się z papieżem. Jak poinformował abp Gądecki, będzie to 8, 15, 21 i 28 października.

Przed wizytą “ad limina” biskupi są zobowiązani do przygotowania sprawozdań ze swoich diecezji.

Biskupi spotykają się z papieżem co 5 lat

Podczas spotkania z dziennikarzami abp Gądecki wyraził radość z możliwości spotkania polskich biskupów z papieżem. Jednocześnie zaprzeczył informacjom, jakoby wizyta w Watykanie została przyśpieszona. Przypomniał, że takie wyjazdy są organizowane co 5 lat, a od ostatniej wizyty polskich biskupów minęło 7 lat.

Kilka tygodni przypomniał o tym również rzecznik Episkopatu Polski, który wyjaśnił, że opóźnienie spowodowała pandemia oraz wypełniony kalendarz papieża Franciszka. Dwuipółroczne opóźnienie spowodowane było wypełnionym kalendarzem wydarzeń Franciszka, a przede wszystkim pandemią – zaznaczył ks. Leszek Gęsiak.

kh/KAI/Stacja7