“Wyciągnij rękę do ubogiego”. Orędzie Franciszka na Światowy Dzień Ubogich 2020

“Wyciągnij rękę do ubogiego” Publikujemy pełny tekst orędzia Ojca Świętego Franciszka na IV Światowy Dzień Ubogich, który Kościół będzie obchodzić 15 listopada 2020 r.

Watykan opublikował dziś Orędzie Franciszka na Dzień Ubogich

Światowy Dzień Ubogich będziemy obchodzić dopiero 15 listopada, ale już dziś 13 czerwca opublikowano w Watykanie orędzie Franciszka na ten dzień. “Krzyk milczenia ubogich musi docierać do Ludu Bożego” – napisał w nim Ojciec Święty.

Franciszek: modlitwa Jakuba uczy nas ufności do błogosławiącego nam Boga

w nocy naszego życia możemy spotkać Boga, gdy uświadomimy sobie, że jesteśmy biedakami, właśnie wtedy Bóg da nam nowe imię – mówił dziś Franciszek w kolejnej katechezie poświęconej modlitwie. Tym razem punktem wyjścia jego rozważań była walka Jakuba z Aniołem.

Nie będzie procesji, ale adoracja. Boże Ciało z papieżem w tym roku inaczej niż zwykle

Nie będzie procesji ani wizyty w rzymskiej parafii, a jedynie Msza św. celebrowana przez Franciszka z udziałem niewielkiej 50-osobowej reprezentacji wiernych – tak zapowiada się w tym roku uroczystość Bożego Ciała w Watykanie.

Papież przekazał milion euro na wsparcie osób dotkniętych pandemią

W liście do swojego wikariusza generalnego dla diecezji rzymskiej, kardynała Angelo De Donatisa, Papież Franciszek napisał, że postanowił założyć w diecezji Fundusz Jezusa Bożego Robotnika, “aby przypomnieć o godności pracy”. Początkowy wkład Franciszka to milion euro dla diecezjalnej Caritas.

Vativision czyli startuje watykański Netfllix

Dziś w Watykanie ma wystartować nowa platforma stremingu wideo o nazwie Vativision, z pośrednictwem której będą udostępniane seriale, filmy fabularne oraz dokumentalne z chrześcijańskim przesłaniem. Oferta dotyczyć będzie początkowo tylko Włoch

Franciszek: Trójca Święta to miłość. Jak miło jest być kochanym przez Boga!

– Myśląc o Trójcy Świętej myślimy o miłości Boga. Bóg stworzył świat pięknym i dobrym, ale został on naznaczony grzechem. Dlatego Ojciec dał swojego jedynego Syna, by oddał życie za grzesznych ludzi, umierając za nich. Po Jego śmierci i zmartwychwstaniu Bóg posłał nam swojego Ducha. Trójca Święta chce naszego zbawienia, każda z osób Trójcy to miłość Boga do nas – powiedział Papież Franciszek przed modlitwą Anioł Pański.

“Zawierzajcie siebie Chrystusowi”. Papież do uczestników Lednicy

Uczestnicy spotkania lednickiego wysłuchali słów papieża Franciszka, które skierował do nich podczas środowej audiencji generalnej. – Dziękujcie Bogu za dar Ducha Świętego, który ożywia w was entuzjazm wiary – mówił do młodych Ojciec Święty. Zamieszczamy pełen tekst jego przemówienia.

Watykan bez przypadków COVID-19. Wyzdrowiał ostatni zarażony

Dziś rano ostatnia osoba, która w minionych tygodniach była zarażona wirusem COVID-19 uzyskała wynik negatywny. Wśród pracowników Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego od dnia dzisiejszego nie ma żadnej osoby z wynikiem pozytywnym badań na obecność koronawirusa – przekazał rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Muzea Watykańskie udostępnione bezpłatnie dla pracowników służby zdrowia

Wszystkie osoby pracujące we włoskim systemie opieki zdrowotnej: lekarze, asystenci medyczni, pielęgniarki mogą bezpłatnie odwiedzić Muzea Watykańskie i Wille Papieskie w Castel Gandolfo. Jest to podziękowanie Watykanu za ich pracę i zaangażowanie podczas pandemii koronawirusa. Jak na razie, czas trwania akcji jest ograniczony do jednego tygodnia.