Pierwszą publiczną Mszę papież odprawi dopiero 29 czerwca

Pierwszą publiczną Mszę św. Ojciec Święty odprawi dopiero w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła czyli 29 czerwca – wynika z kalendarza papieskiego dostępnego na stronie Watykanu.

Chorwat został nuncjuszem w Republice Białorusi

Ojciec Święty mianował dziś 53-letniego arcybiskupa-nominata Ante Jozićia nuncjuszem apostolskim na Białorusi. To kapłan, który na święcenia biskupie czeka od lutego ubiegłego roku.

“Iść tempem osób podążających innym rytmem” Papież do sportowców

Po środowej audiencji generalnej papież Franciszek przyjął w Watykanie niewielką reprezentację sportowców, którzy mieli wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu „Biegamy razem – Simul Currebant” zorganizowanym przez watykańską drużynę – Athletica Vaticana. Mówił do niech o biegu, jaki do pustego grobu Pana podjęli święci Jan i Piotr.

Papież wzmocnił kompetencje Sekretariatu ds. Ekonomii

Papież Franciszek rozszerzył kompetencje watykańskiego Sekretariatu ds. Ekonomii. Od dzisiaj będzie mu podlegać Centrum Zarządzania Danymi, które do tej pory należało do kompetencji Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej APSA.

Papież: ludzkie życie zawsze trzeba bronić i chronić

Życie ludzkie jest wypełnione łaską, i jako takie zawsze musi być bronione i chronione – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

“Całe życie zanurzcie w Chrystusie”. Przesłanie Franciszka do Polaków

Problemy osobiste i rodzinne nie są przeszkodą na drodze świętości i szczęścia – powiedział Franciszek w specjalnym słowie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Publikujemy pełen tekst przesłania, które papież skierował do młodzieży krakowskiej.

Od dziś św. Faustyna będzie wspominana w liturgii na całym świecie

Św. siostra Faustyna została dziś wpisana do tzw. kalendarza rzymskiego, co oznacza, że jej wspomnienie liturgiczne ma się znaleźć w księgach liturgicznych na całym świecie. Dekret wydała Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, za zgodą papieża Franciszka, dokładnie w setną rocznicę urodzin wielkiego czciciela św. Faustyny – Jana Pawła II.

W Janie Pawle II Pan nawiedził swój lud! Franciszek przy grobie Papieża-Polaka

W świętym Janie Pawle II Pan nawiedził swój lud! – mówił dziś podczas porannej Mszy św. papież Franciszek. Eucharystię sprawował przy grobie Papieża-Polaka w bazylice Watykańskiej, na koniec wybrzmiała po polsku “Barka”.

Papież Franciszek ułożył modlitwę o wstawiennictwo św. Jana Pawła II

W „L’Osservatore Romano” ukazała się modlitwa o wstawiennictwo św. Jana Pawła II, którą napisał Papież Franciszek. W krótkich słowach Papież zawarł prośbę o jego wsparcie w najważniejszych zadaniach, jakie przed nami stoją.

Papież Franciszek: Wspominamy Jana Pawła II z miłością i wdzięcznością

W czasie modlitwy Regina caeli Papież Franciszek zwrócił uwagę, że Jezus chce, aby miłość do Niego i wypełnianie przykazań szły ze sobą w parze. – W tym zadaniu wspiera nas Duch Święty, o którego posłanie Jezus prosi Ojca – powiedział Papież. Po modlitwie Franciszek zapowiedział także jutrzejszą rocznicę urodzin Jana Pawła II.