Franciszek przypomniał postać św. Andrzeja Boboli. Do czego zachęcił Polaków?

W czasie audiencji ogólnej papież Franciszek zachęcił Polaków do naśladowania męstwa św. Andrzeja Boboli. “Niech jego troska o jedność Kościoła oraz męstwo dodają Wam odwagi” – powiedział.

Papież Franciszek: Bóg pozwala nam na protest w obliczu przytłaczającego zła

“Milczenie Boga w pierwszym momencie dramatu Hioba oznacza właśnie, że Bóg nie unika konfrontacji, ale na początku milczy, pozostawiając człowiekowi możliwość wyrażenia swojego sprzeciwu” – powiedział papież, kontynuują cykl katechez o starości odwołał się do postaci Hioba.

Papież spotkał się z przedstawicielami ukraińskiej Caritas

“Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Ojciec Święty przyjął ks. Wiaczesława Hryniewicza i Tatianę Stawnychy z Caritas Spes oraz Caritas Ukraina” – poinformowała na swoim koncie Twitter Caritas Internationalis.

Franciszek: niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu

„W czasach gdy niestety narastają w świecie dystanse i powiększają się napięcia, niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska i są powołani do tego, by być protagonistami pokoju, a nie wojny” – powiedział papież przed udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa na zakończenie kanonizacji dziesięciorga nowych świętych.

Papież podczas uroczystości kanonizacyjnej: każdy z nas jest powołany do świętości

“Każdy z nas jest powołany do świętości, do świętości jedynej i niepowtarzalnej. Tak, Pan ma dla każdego plan miłości, ma marzenie dla twojego życia. Przyjmij Go. I realizuj go z radością” – mówił dziś papież podczas kanonizacji 10 nowych świętych Kościoła katolickiego na placu św. Piotra.

Papież ogłosił dziesięcioro nowych świętych

Dzisiaj, podczas pierwszej od 13 października 2019 r. uroczystości kanonizacyjnej na Placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek ogłosił świętymi dziesięcioro błogosławionych: sześciu mężczyzn i cztery kobiety – z Francji, Holandii, Indii i Włoch.

Papież potwierdził pielgrzymkę do Sudanu Południowego. “Będzie to ekumeniczna pielgrzymka pokoju”

Przyjmując dziś członków Międzynarodowej Komisji Anglikańsko-Rzymskokatolickiej (ARCIC) Ojciec Święty potwierdził zamiar pielgrzymki do Sudanu Południowego. “Będzie to ekumeniczna pielgrzymka pokoju. Módlmy się, aby zainspirowała chrześcijan w Sudanie Południowym i na całym świecie do bycia promotorami pojednania” – powiedział papież.

Franciszek przyjął rezygnację złożoną przez kard. Dukę. I mianował jego następcę

Franciszek przyjął rezygnację z pełnionych obowiązków złożoną przez 79-letniego arcybiskupa Pragi, kard. Dominika Dukę OP. Jego następcą mianował 73-letniego arcybiskupa ołomunieckiego, Jana Graubnera, przewodniczącego Czeskiej Konferencji Biskupów.

Franciszek pojedzie do Kanady. Jest data pielgrzymki

Franciszek uda się w podróż apostolską do Kanady w dniach 24-30 lipca – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek: obecność migrantów i uchodźców to wielkie wyzwanie, ale także okazja do rozwoju

“Historia uczy nas, że wkład migrantów i uchodźców miał fundamentalne znaczenie dla rozwoju społecznego i gospodarczego naszych społeczeństw. I tak jest po dziś dzień” – podkreśla papież w orędziu a 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który przypada 25 września.