Papież: Jeśli chcemy lepszego świata, szanujmy kobiety

“Jeśli chcemy lepszego świata, który będzie domem pokoju, a nie przedsionkiem wojny, musimy zrobić znacznie więcej dla godności każdej kobiety” – napisał Ojciec Święty. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet.

Franciszek: Pierwsze kroki Kościoła wyznaczała modlitwa

Obecny w modlitwie żywy ogień Ducha Świętego daje Kościołowi siłę do świadectwa i misji – powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Miał 65 lat, kiedy został księdzem – zostanie błogosławionym

Papież Franciszek zatwierdził dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Tym razem dotyczą one przyszłych błogosławionych z Włoch i Hiszpanii.

Nie żyje Paolo Gabriele, były kamerdyner papieża Benedykta XVI

Papieski kamerdyner, którego Benedykt XVI ułaskawił po wyroku w sprawie „Vatileaks”, zmarł w wieku 54 lat.

W Watykanie ruszyła budowa bożonarodzeniowej szopki

Na placu św. Piotra w Watykanie rozpoczęto dzisiaj budowę bożonarodzeniowej szopki. Na miesiąc przed świętami przed obeliskiem w centrum placu będą zainstalowane betonowy cokół oraz elementy z rur stalowych.

Jakimi językami mówił Jezus? Biblista odpowiada

Jakimi językami mówił Jezus? – na to pytanie odpowiada na łamach watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” szwajcarski biblista i egzegeta Daniel Marguerat.

„Powróćmy do marzeń” – zwiastun nowej książki Papieża Franciszka

Włoski dziennik „La Repubblica” opublikował fragment książki „Powróćmy do marzeń”, która jest wywiadem-rzeką brytyjskiego dziennikarza Austena Ivereigha z Papieżem. Książka ukaże się w grudniu tego roku. W prezentowanym urywku Ojciec Święty odnosi się do wydarzeń przypominających obecne zagrożenie COVID-19, które przeżył w swoim życiu.

Sobotni konsystorz częściowo zdalny. Watykan podał szczegóły

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało o przebiegu konsystorza, który odbędzie się w najbliższą sobotę 28 listopada przy Ołtarzu Katedry w bazylice watykańskiej. Ojciec Święty wręczy birety, nałoży pierścienie oraz przyzna kościoły tytularne 13 nowym purpuratom, w tym 9-ciu poniżej 80 roku życia, którzy będą mieli prawo uczestniczyć w ewentualnym konklawe.

Niepublikowane teksty papieża Franciszka wydane. Medytacje i refleksje

„Niebo na ziemi. Kochać i służyć, aby przemienić świat” – pod takim tytułem ukazał się w wydawnictwie watykańskim Libreria Editrice Vaticana kolejny tom serii zawierającej medytacje Słowa Bożego. Znalazły się w nim niepublikowane wcześniej teksty Papieża Franciszka.

Franciszek: będziemy sądzeni z miłości, nie z uczuć

“Będziemy sądzeni z miłości. Nie z uczuć, bynajmniej nie: z uczynków, ze współczucia, które staje się bliskością i troskliwą pomocą” – powiedział papież przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”. Franciszek nawiązał do czytań liturgicznych z uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.