Papież: Bóg rozrzuca ziarno słowa wszędzie, szczodrze i bez względu na straty

W katechezie przed modlitwą Anioł Pański Papież Franciszek zaapelował o otwarcie serc na Słowo Boga. Nawiązując do czytanej dziś w Ewangelii przypowieści o siewcy zachęcił, by każdy wierzący zadał sobie pytanie, jaką jest glebą.

Niezwykły 15 latek z Włoch o krok bliżej beatyfikacji

Papież zatwierdził dekret o heroiczności cnót 15-letniego chłopca z Włoch. Angiolino Bonetta był członkiem wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża.

Papież zadzwonił do żony Ennio Morricone

Papież Franciszek zatelefonował do żony zmarłego Ennio Morricone i zapewnił ją ze modli się za niego. Słynny włoski kompozytor muzyki filmowej i religijnej zmarł 6 lipca w wieku 91 lat.

“Oblicze Boga jest naszym celem”. 7 lat temu Franciszek odwiedził Lampedusę

– Kultura dobrobytu, prowadząca nas do myślenia tylko o samych sobie, czyni nas niewrażliwymi na krzyk innych, sprawia, że żyjemy bańkami mydlanymi, które są wprawdzie piękne, ale niczym poza tym, są błahymi i chwilowymi złudzeniami – mówił Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty w siódmą rocznicę swej podróży na włoską wyspę Lampedusę, gdzie spotkał się z imigrantami.

“To On jest wzorem «ubogich w duchu»”. Anioł Pański z papieżem Franciszkiem

To On jest wzorem «ubogich w duchu» i wszystkich innych «błogosławionych» z Ewangelii, którzy pełnią wolę Boga i dają świadectwo o Jego królestwie – powiedział papież przed niedzielną modlitwą Anioł Pański. Franciszek zachęcił wiernych do starania się o mądrość serca, która pozwoli rozpoznawać znaki Boga w naszym życiu

Franciszek przekazał kondolencje Benedyktowi XVI

Ojciec Święty Franciszek wystosował na ręce papieża-seniora Benedykta XVI słowa współczucia z powodu śmierci jego brata, ks. prałata Georga Ratzingera.

W lipcu nie będzie audiencji generalnych z papieżem

Prefektura Domu Papieskiego potwierdza na swojej stronie internetowej, że w lipcu nie będą odbywały się audiencje ogólne.

Papież mianował komisarza nadzwyczajnego w Fabryce Świętego Piotra

Ojciec Święty mianował nuncjusza apostolskiego, abpa Mario Giordanę komisarzem nadzwyczajnym w Fabryce Świętego Piotra – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Urząd ten jest odpowiedzialny za zarządzanie, utrzymanie, konserwację i dekorację Bazyliki św. Piotra na Watykanie.

Matteo Bruni: Papież został powiadomiony o apelu polskich katolików

Ojciec Święty został poinformowany o apelu i modli się za tych, którzy go wystosowali – tak Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Watykanu odniósł się do wczorajszej publikacji we włoskim dzienniku “La Repubblica” apelu grupy polskich katolików skierowanego do papieża Franciszka.

Anioł Pański z papieżem w dniu Apostołów Piotra i Pawła

Najważniejszą rzeczą w życiu jest uczynienie z życia daru – powiedział Franciszek podczas rozważania przed południową modlitwą Anioł Pański, jaką dla wiernych na Plasy św. Piotra poprowadził w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.