Jak Kościół powinien rozmawiać z młodzieżą? Konsultacje w Watykanie

Wprowadzanie młodych ludzi w zagadnienia związane z antropologią chrześcijańską, troska o towarzyszenie duchowe i pomoc w rozeznawaniu, refleksja nad językiem, jakim Kościół chce porozumiewać się z młodymi ludźmi – to niektóre spośród tematów, które wskazują członkowie watykańskiej młodzieżowej grupy konsultantów. Mają one pomóc w lepszym zrozumieniu młodzieży i głoszeniu jej Ewangelii.

Kard. Becciu zabrał głos: Jestem niewinny i to udowodnię

Jestem niewinny i to udowodnię – mówi kard. Angelo Giovanni Becciu. Wczoraj 72-letni włoski purpurat przestał być prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i utracił wszelkie prawa przysługujące kardynałom, w tym członkostwo w watykańskich dykasteriach i możliwość uczestnictwa w konklawe.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z papieżem Franciszkiem

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zostali dziś przyjęci na audiencji u papieża Franciszka. Spotkanie miało związek z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin św. Jana Pawła II.

Sensacyjna dymisja kard. Becciu. W tle skandal finansowy

W czwartek wieczorem kardynał Angelo Becciu złożył rezygnację z funkcji prefekta Kongregacji ds. Kanonizacyjnych oraz innych praw przysługującym kardynałom. Dziennikarze wiążą jego zaskakującą decyzję z aferą finansową w Watykanie.

Kard. Becciu zrezygnował z bycia prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

Papież Franciszek przyjął w czwartek wieczorem rezygnację kardynała Giovanniego Angelo Becciu z urzędu prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz z praw związanych z godnością kardynała – podało watykańskie biuro prasowe. Powody tej niespodziewanej decyzji nie są znane.

Papież pobłogosławił dzwon “Głos nienarodzonych”

Papież Franciszek pobłogosławił dzwon „Głos nienarodzonych”. – Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie – powiedział.

Franciszek przypomniał Polakom o obronie życia ludzkiego

Podczas dzisiejszej audiencji Papież Franciszek pobłogosławił dzwon “Głos Nienarodzonych”. Powstał on na polecenie Fundacji “Życiu Tak” i ma uwrażliwiać i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego. Franciszek zachęcił, by dzwon “budził sumienia osób stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie”.

Kard. Ladaria: nie każdy biskup mówi do dziennikarzy w imieniu Kościoła

– Tylko papież i biskupi Kościoła jako Kolegium mogą wypowiadać się nieomylnie w sprawach doktrynalnych. Jeden biskup przemawiający do reporterów nie wypowiada się w imieniu Kościoła – powiedział prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Luis Ladaria SJ.

Kościół nie zgadza się na eutanazję. Nowy list Kongregacji Nauki Wiary

W opublikowanym dziś liście “Samaritanus bonus” Kongregacja Nauki Wiary porusza szeroko temat opieki nad osobami w krytycznych i terminalnych fazach życia. Dokument wskazuje, że “chory w stanie terminalnym ma prawo do bycia przyjętym, otoczonym opieką i miłością” oraz jednoznacznie odrzuca wszelką formę eutanazji oraz wspomaganego samobójstwa. List ma być wsparciem dla rodzin oraz pracowników służby zdrowia. Zaaprobował go Papież Franciszek.

List “Samaritanus bonus” o opiece nad osobami w krytycznych i końcowych fazach życia

Kongregacja Nauki Wiary opublikowała dziś dokument, w którym Kościół wyraża zdecydowaną niezgodę na różne formy eutanazji. Udostępniamy pełny tekst listu “Samaritanus bonus”