Św. Ireneusz doktorem Kościoła. Jest dekret papieża Franciszka

Papież ogłosił św. Ireneusza doktorem Kościoła, nadając mu tytuł doktora jedności. “Niech doktryna tak wielkiego Mistrza coraz bardziej zachęca wszystkich uczniów Pana do pełnej komunii” – czytamy w dekrecie Franciszka.

Watykan: św. Ireneusz będzie doktorem Kościoła

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kardynał Marcello Semeraro zaproponował, aby Ojciec Święty ogłosił św. Ireneusza z Lyonu doktorem Kościoła – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Watykan: także tegoroczne rekolekcje papieskie w trybie indywidualnym

Z racji ciągle panującego zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego wirusem Covid-19, również w tym roku nie jest możliwe zorganizowanie wspólnych rekolekcji Kurii Rzymskiej. Dlatego Ojciec Święty zachęcił swoich współpracowników do podjęcia rekolekcji osobistych. Poinformowało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek udzieli posługę katechety dwóm osobom świeckim z Łodzi

Po raz pierwszy, w najbliższą niedzielę, papież udzieli posługę lektoratu i akolitatu oraz katechety osobom świeckim z różnych krajów świata. W gronie tym znajdą się dwie osoby z Łodzi.

Papież do Polaków: módlmy się, by wszyscy chrześcijanie miłowali się wzajemnie

Franciszek, nawiązując do rozpoczętego we wtorek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, przypomniał Polakom, że “zadaniem każdego ochrzczonego jest troska o to czego pragnął Jezus: aby wszyscy byli jedno”.

Franciszek: nie może istnieć potępienie bez okien nadziei

“To słuszne, że ci, którzy popełnili zło, powinni zapłacić za swoje przestępstwo, ale jeszcze bardziej słuszne jest, aby ci, którzy popełnili zło, mogli się uwolnić od swojej winy. Nie może istnieć potępienie bez okien nadziei. Wszelkie potępienie zawsze ma okno nadziei” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież ukazał św. Józefa jako czułego ojca.

Papież: My chrześcijanie, w różnorodności naszych wyznań i tradycji, jesteśmy w drodze do pełnej jedności

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Papież zachęca do udziału w tej ekumenicznej inicjatywie we wpisie na Twitterze.

Franciszek przekaże 100 tys. euro na pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej

Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów, spowodowanym trwającym od ponad 10 lat konfliktem – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Najbliżsi współpracownicy papieża zarażeni COVID-19. Watykan potwierdza

Watykan potwierdził, że kardynał Pietro Parolin i arcybiskup Edgar Peña Parra otrzymali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Obydwaj przebywają w odosobnieniu – poinformował Matteo Bruni.

Franciszek: Jesteśmy pielgrzymami na drodze do pełnej jedności

“Jesteśmy pielgrzymami na drodze ku pełnej jedności, a tym bardziej zbliżamy się do naszego celu, im bardziej trzymamy wzrok utkwiony w Jezusie”. Papież zachęcił do ofiarowania swych cierpień w intencji jedności chrześcijan podczas modlitwy „Anioł Pański”.