Franciszek: wiara bez prób każe wątpić, czy jest to prawdziwa wiara

Włoski dziennik Corriere della Sera przytoczył fragmenty wywiadu-rzeki ks. Marca Pozzy z Franciszkiem. “Kryzysy wiary ukazują potrzebę coraz głębszego wnikania w tajemnicę Boga” – mówi w nim papież. Książka “Wady i cnoty” pojawi się w księgarniach na początku marca.

Papież: musimy wystrzegać się duchowego lenistwa

W rozważaniu przez niedzielną modlitwą Anioł Pański na placu św. Piotra papież tłumaczył, że “modlitwa nie oznacza nigdy uchylania się od trudów życia”, a “światło wiary nie służy pięknym duchowym wzruszeniom”.

Kolegium Kardynałów w 2021 roku. Co się zmieni?

Wraz z ukończeniem, 27 lutego, przez kardynała Gabriela Zubeira Wako 80 lat, liczba kardynałów uprawionych do głosowania na konklawe spadła do 127 – to o siedem więcej niż limit 120 ustanowiony przez Pawła VI. W 2021 roku jeszcze pięciu purpuratów skończy 80 lat.

Papież: umrę w Rzymie, nie wrócę już do Argentyny

Franciszek udzielił wywiadu, w którym nie wykluczył przejścia na emeryturę, jak poprzednik, ale też zaznaczył, że perspektywa śmierci nie budzi w nim przerażenia. “Umrę tu, w Rzymie, nie wrócę do Argentyny”- powiedział.

Dochód ze sprzedaży papieskiego Lamborghini wspiera chrześcijan w Iraku

Pieniądze ze sprzedanego na aukcji samochodu Lamborghini, który Franciszek otrzymał w prezencie w 2017 roku wsparły m.in. dwa projekty pomocy dla chrześcijan w Iraku. Za 200 tys. euro odbudowano halę spotkań wspólnotowych i przedszkole w Bashiqa na Równinie Niniwy. W czasie wizyty w Iraku papież odwiedzi również ten region.

O. Shoshandy: Papieska wizyta w Iraku to okazja, by tchnąć w naród nową nadzieję

Już za tydzień papież Franciszek wyruszy w historyczną podroż apostolską do Iraku, na którą tamtejsi mieszkańcy czekają od ponad 20 lat. Trwają ostatnie przygotowania, a irakijska ludność oczekuje w nadziei i radości na przybycie Ojca Świętego. O tych pozytywnych nastrojach płynących ze zbliżającej się papieskiej pielgrzymki, mówił o. Naim Shoshandy – proboszcz parafii z Karakosz.

Szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka. “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

7 marca 2021 odbędzie się szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka z okazji rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową, pod hasłem “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy tego dnia odmówić litanię do Chrystusa Dobrego Pasterza, w intencji Ojca Świętego.

Kard. Cantalamessa: chrzest w Duchu potężnym środkiem odnowy życia milionów wierzących

O roli doświadczenia chrztu w Duchu Świętym w chrześcijańskim nawróceniu – mówił kaznodzieja Domu Papieskiego w pierwszym rozważaniu wielkopostnym dla Kurii Rzymskiej. Kard. Raniero Cantalamessa zastrzegł, że nie chodzi tu jedynie o doświadczenie związane z ruchem charyzmatycznym. Byli i są niezliczeni chrześcijanie, którzy przeszli przez analogiczne doświadczenie, nic nie wiedząc o chrzcie w Duchu, ale otrzymali silne wylanie łaski oraz namaszczenie Duchem w konsekwencji jakichś rekolekcji, spotkania czy lektury – wyjaśniał włoski kapucyn.

Pod kopułą Bazyliki św. Piotra znajdują się tajemnicze pudła pełne dzieł sztuki

Pod kopułą Bazyliki św. Piotra jest przechowywanych 50 ognioodpornych pudeł, w których znajduje się wiele dzieł sztuki. Trwa ustalanie, skąd one się tam wzięły i co dokładnie zawierają – pisze Il Messaggero.

Abp Gänswein: Towarzyszymy Panu w Jego cierpieniu, które jest ceną naszego odkupienia

W rezydencji Benedykta XVI, w klasztorze Mater Ecclesiae Wielki Post przeżywa się bez szczególnych gestów. “Pobożność ludowa to codzienny różaniec, a w piątek po południu również Droga Krzyżowa w kaplicy. W ten sposób towarzyszymy Panu w Jego cierpieniu, które jest ceną naszego odkupienia” – wyznał abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Papieża Seniora.