Droga Krzyżowa z Papieżem 2020. Teksty rozważań

Przejmującą Drogę Krzyżową, do której rozważania przygotowało Duszpasterstwo Więzienne z Zakładu Karnego „Due Palazzi” w Padwie, poprowadzi Papież Franciszek w tym roku wyjątkowo przed Bazyliką Świętego Piotra a nie przy Koloseum w Wielki Piątek 10 kwietnia o godz. 21.00.

Droga Krzyżowa z Franciszkiem w Wielki Piątek. Rozważania przygotowało Duszpasterstwo więzienne

Pięcioro więźniów, rodzice zamordowanej córki, matka osoby osądzonej, córka mężczyzny skazanego na dożywotnie więzienie to tylko kilka z osób, które napisały w tym roku rozważania do Drogi Krzyżowej, jaką w Wielki Piątek o godz. 21 poprowadzi papież Franciszek w Watykanie.

Papież utworzył fundusz ratunkowy dla ofiar pandemii w krajach misyjnych

Papież Franciszek tworzy specjalny fundusz kościelny na pomoc ofiarom pandemii koronawirusa w krajach misyjnych – donosi agencja Fides. Pierwsza wpłata w wysokości 750 tys. dolarów pochodzi od niego.

Papież modlił się za więźniów i przypomniał, że Jezus utożsamia się z ubogimi

Módlmy się za więźniów w przepełnionych więzieniach, aby Pan Bóg pomógł osobom odpowiedzialnym za ich sytuację w znalezieniu rowiązania tego problemu – to dzisiejsza intencja modlitwy papieskiej podczas porannej Mszy św.

Zmarł były dyrektor Radia Watykańskiego. Miał 102 lata

W wieku 102 lat zmarł 4 kwietnia w Rzymie były dyrektor Radia Watykańskiego o. Antonio Stefanizzi. Włoski jezuita stał na czele papieskiej rozgłośni w latach 1953-1967.

Papież w Niedzielę Palmową: „Życie do niczego nie służy, jeśli nie służymy”

W dramacie pandemii Jezus mówi do każdego z nas: „Odwagi: otwórz swoje serce na moją miłość. Poczujesz pocieszenie Boga, który cię podtrzymuje” – przekonywał papież Franciszek. W niedzielę Palmową odprawił Mszę św. przy ołtarzu Katedry w bazylice św. Piotra w Watykanie. Zachęcił do nawiązania kontaktu „z tymi, którzy cierpią, z tymi, którzy są sami i w potrzebie”, bo „życie do niczego nie służy, jeśli nie służymy”.

Wideoorędzie papieża na Wielkanoc: mamy nadzieję na lepszy czas

Wiara paschalna karmi naszą nadzieję – nadzieję na lepszy czas uwolnienia od tej pandemii – mówi papież Franciszek w wideowiadomości z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Przesłanie zostało opublikowane w piątek 3 kwietnia wieczorem na kanale YouTube Vatican News.

Franciszek: “Niech Pan da nam prawe sumienie w tym czasie niepokoju”

Módlmy się dziś, by Pan dał nam wszystkim prawe sumienie, tak by mógł na nas patrzeć bez zawstydzenia – to dzisiejsza intencja modlitwy papieża Franciszka podczas porannej Mszy świętej w sobotę 4 kwietnia

Watykan wydał specjalny formularz Mszy na czas epidemii

Nowy formularz ma charakter pokutny i wpisuje się on do grupy „Mszy w różnych potrzebach”. Będzie można z niego odprawiać Mszę św. przed Niedzielą Palmową oraz po zakończeniu Oktawy Wielkanocy, czyli po 20 kwietnia bieżącego roku. To odpowiedź na prośby do Kongregacji.

Orędzie Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży 2020

W kulturze, która chce, aby ludzie młodzi byli odizolowani i zamknięci w świecie wirtualnym, rozpowszechniajmy to słowo Jezusa: „Wstań!” – napisał papież Franciszek do młodych z całego świata z okazji obchodzonego w najbliższą w diecezjach Światowego Dnia Młodzieży.