Patriarcha Tawardos: Media społecznościowe to nie droga do nieba

„Media społecznościowe to nie droga do nieba”– uważa koptyjski patriarcha Tawardos II. W przemówieniu wygłoszonym do członków Rotary Club zaznaczył, że są one „jak nóż, którego można użyć zarówno do jedzenia, jak i do zabijania”.

Kapucyni z San Giovanni Rotondo zakażeni koronawirusem

Cała wspólnota kapucynów z San Giovani Rotondo poza trzema braćmi jest zakażona koronawirusem. Od tej chwili bracia będą odprawiać Msze bez udziału wiernych. Do podjęcia takiej decyzji zmusiła nas niestety obecna dramatyczna sytuacja pandemiczna” – wyjaśnia miejscowy biskup Franco Moscone.

Krzyż i ikona ŚDM za kilka dni trafią do portugalskiej młodzieży

Przekazanie krzyża Światowych Dni Młodzieży organizatorom ŚDM w Lizbonie w 2023 r. odbędzie się w niedzielę 22 listopada w Watykanie.

Kościoły w kolorze krwi. 18 listopada rusza #RedWeek

Blisko 100 katedr, setki kościołów i budynków użyteczności publicznej podświetlonych na czerwono w geście solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. To akcja prowadzona przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zacznie się 18 listopada i potrwa 7 dni.

Chrześcijanie złożyli protest ws. przekształcenia Hagia Sophii

Grupa chrześcijan grecko-prawosławnych czyni starania, aby cofnąć decyzję w sprawie przekształcenia dawnej świątyni chrześcijańskiej, a potem muzeum Hagia Sophia w meczet.

Płonie już Betlejemskie Światło Pokoju

Pandemia nie przeszkodziła kontynuować tradycji zapalenia Betlejemskiego Światła Pokoju. Inicjatorem tej tradycji jest radio ORF w Górnej Austrii. W tym roku przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło “Światło Służby”.

Francja: nabożeństwa z udziałem wiernych nie wcześniej niż w grudniu

Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli a zasady sanitarne będą przestrzegane, to od 1 grudnia we francuskich miejscach kultu powrócą nabożeństwa z udziałem wiernych.

Szwecja: w Göteborgu sprofanowano kościół katolicki

Nieznani sprawcy zerwali i porwali obrus ołtarzowy, przewrócili pulpit i fotel, który następnie wyrzucili z prezbiterium na środek świątyni oraz zniszczyli część kaplicy bocznej w kościele Chrystusa Króla w Göteborgu na południu Szwecji.

Kościół francuski może przez pandemię stracić 100 milionów euro

Z powodu spadku dochodów, wynikającego z ograniczeń w sprawowaniu kultu, związanych z pandemią, Kościół katolicki we Francji spodziewa się na koniec roku deficytu w wysokości 100 milionów euro. Poinformował o tym zastępca sekretarza generalnego Konferencji Biskupów Francji, zajmujący się sprawami finansowymi, Ambroise Laurent.

Anglikańscy biskupi apelują o zakaz broni jądrowej

Ponad 30 biskupów anglikańskich podpisało się pod listem wzywającym rząd Wielkiej Brytanii do podpisania oenzetowskiego Traktatu o Zakazie Broni Jądrowej. Wśród sygnatariuszy są dwaj arcybiskupi: Justin Welby z Canterbury i Steven Cottrell z Yorku.