Coraz częstsze kradzieże Najświętszego Sakramentu w USA

Nieznani sprawcy skradli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem w środku z kościoła pw. św. Elżbiety w Boone, w amerykańskim stanie Karolina Północna. Zdruzgotani tą wiadomością parafianie boją się, że konsekrowana hostia mogła zostać zabrana w celu przeprowadzenia jakiegoś rytuału satanistycznego.

Wystarczy 20 zł, aby wykarmić rodzinę przez 3 dni. Akcja misjonarki

20 zł – za tyle jest w stanie się żywić przez 3 dni kilkuosobowa uboga rodzina w Limie. Wiele z nich zna osobiście Katarzyna Jawor – świecka misjonarka z Krakowa, która choć nie może chwilowo tam wrócić z powodu epidemii, chce pomóc z Polski.

Mimo koronawirusa sanktuarium w Fatimie będzie otwarte

W weekend przeprowadzono badania wśród pracowników sanktuarium w Fatimie. Wyniki wykazały, że 16 z nich zarażonych jest koronawirusem. Mimo to sanktuarium pozostanie otwarte dla pielgrzymów.

Z powodu koronawirusa zmarł najstarszy biskup na świecie

21 czerwca w Chile zmarł najstarszy biskup katolicki na świecie. Pod koniec maja zaraził się koronawirusem. We wrześniu skończyłby 105 lat.

Siedział w więzieniu 404 dni. Kard. Pell wyda swój więzienny dziennik

79-letni kardynał spędził w więzieniu 404 dni, zanim Sąd Najwyższy Australii uniewinnił go 7 kwietnia br. od zarzutów rzekomego seksualnego molestowania małoletnich. Teraz zapowiedział, że opublikuje duchowe zapiski, które robił w tym trudnym czasie.

“Wyczerpany, ale pełen radości”. Benedykt XVI wróci w poniedziałek do Watykanu

Wbrew pogłoskom, które pojawiły się po przyjeździe do Niemiec, Benedykt XVI wróci do Watykanu. Lot powrotny, jak poinformowała diecezja Ratyzbony, zaplanowano na poniedziałek rano. Klika dni temu papież emeryt opuścił Watykan, aby odwiedzić swojego chorego brata.

Benedykt XVI w Niemczech. Papież senior odwiedził dawny dom

Benedykt XVI, jak poinformowała w sobotę diecezja Ratyzbony, odwiedził w Pentling grobowiec rodzinny i swój dawny dom, w którym mieszkał jako „profesor Ratzinger” w latach 1970-1977. Kilka dni temu papież senior opuścił Watykan i udał się do Niemiec, aby odwiedzić chorego brata.

Krzyż sprzed ponad tysiąca lat znaleziony w Himalajach

Jak podaje agencja Églises d’Asie, pracownicy uniwersytetu Baltistanu w Skardu, na północy Pakistanu, odkryli w Himalajach-Karakorum wielki, ważący ok. 3-4 ton marmurowy krzyż.

Dziś Światowy Dzień Uchodźcy

20 czerwca obchodzony jest ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Uchodźcy. W wielu krajach na świecie odbywają się tego dnia uroczystości, wydarzenia kulturalne, szkolenia, konferencje oraz programy dla rodzin i dzieci, mające na celu przybliżenie potrzeb uchodźców.

Watykan zezwolił na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego 8-letniej dziewczynki

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała „nihili obstat” dla rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego niezwykłej francuskiej ośmiolatki Anne-Gabrielle Caron, która zmarła wskutek choroby nowotworowej i pomimo młodego wieku, odznaczała się niezwykle dojrzałą wiarą i zdolnością ofiarowania cierpienia w intencji grzeszników.