Jubileusz Miłosierdzia: Drzwi Święte otwarto także tam, gdzie toczą się wojny

Drzwi Święte – jeden z zewnętrznych symboli każdego roku świętego – otwarto nie tylko w bazylikach papieskich w Rzymie, ale również w katedrach i wielu większych świątyniach katolickich na całym świecie.

Franciszek w Republice Środkowoafrykańskiej

Spotkanie z przedstawicielami władz oraz korpusem dyplomatycznym w pałacu prezydenckim, wizyta w obozie dla uchodźców, spotkanie ze wspólnotami ewangelikalnymi, otwarcie pierwszych Drzwi Świętych Jubileuszu Miłosierdzia, Msza św. z udziałem kapłanów, zakonników, zakonnic, katechetów i …

Franciszek w Republice Środkowoafrykańskiej – dzień 1

Spotkanie z przedstawicielami władz i korpusem dyplomatycznym w pałacu prezydenckim, wizyta w obozie dla uchodźców, spotkanie z protestantami w siedzibie Wydziału Teologii Ewangelickiej, otwarcie pierwszych Drzwi Świętych Jubileuszu Miłosierdzia, Msza św. z udziałem kapłanów, zakonników, zakonnic, katechetów i młodzieży w katedrze i spowiedź kilku młodych oraz czuwanie modlitewne na błoniach przed katedrą w Bangi złożyły się na pierwszy dzień wizyty Franciszka w Republice Środkowoafrykańskiej 29 listopada.

Papież rozpoczął wizytę w Ugandzie

Spotkania z prezydentem i władzami politycznymi Ugandy oraz z tamtejszymi nauczycielami i katechetami złożyły się na pierwszy dzień pobytu Franciszka w Ugandzie 27 listopada.

Franciszek w Kenii o “mądrości dzielnic ubogich” i nowych formach kolonializmu

O wypływającej z wartości ewangelicznych mądrości dzielnic ubogich, niesprawiedliwości marginalizacji miejskiej, braku dostępu do infrastruktury i podstawowych usług, obojętności i wrogości i nowych formach kolonializmu, który twierdzi, że kraje afrykańskie są elementami mechanizmu, trybami wielkiej machiny – mówił Franciszek podczas wizyty w parafii św. Józefa Robotnika w ubogiej dzielnicy Kangemi w Nairobi.

Franciszek odprawił pierwszą Mszę św. w Afryce

Niech Bóg pobłogosławi wszystkich mieszkańców Kenii swoim pokojem – powiedział Franciszek podczas Mszy św. na kampusie uniwersyteckim w Nairobi.

Franciszek w Kenii: Święte imię Boga nie może być usprawiedliwianiem nienawiści i przemocy

Jakże ważne, abyśmy byli rozpoznawani jako prorocy pokoju, pokój czyniący, którzy zachęcają innych do życia w pokoju, zgodzie i wzajemnym szacunku! Niech Wszechmogący poruszy serca tych, którzy dopuszczają się tej przemocy” – powiedział Franciszek podczas spotkania międzyreligijnego i ekumenicznego w nuncjaturze apostolskiej w Nairobi.

Franciszek wyruszył na swoją pierwszą podróż do Afryki

O godz. 8.01 samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A330 (“Giotto”) z papieżem na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Nairobi.

Papieski wysłannik przekazał w Damaszku 110 tys. euro dla uchodźców

Przebywający w miniony weekend w stolicy Syrii, Damaszku abp Vincenzo Paglia przekazał w imieniu Ojca Świętego tamtejszemu Kościołowi 6 tys. egzemplarzy Ewangelii wg. św. Łukasza w języku arabskim oraz 110 tys. euro dla uchodźców, aby pomóc im przetrwać zimę.

Papież po zamachu w Paryżu: przemoc nie może niczego rozwiązać

Ojciec Święty stanowczo potępił zamachy terrorystyczne, jakie miały wczoraj miejsce w Paryżu, stwierdzając, że przemoc nie może niczego rozwiązać. Prosi Boga, aby natchnął wszystkich ideami pokoju i solidarności.