Benedykt XVI zapozna się z raportem ws. nadużyć. Zaprzecza zarzutom o tuszowanie spraw

Osobisty sekretarz Benedykta XVI, arcybiskup Georg Gänswein, zapowiedział, ze papież senior zapozna się z obszernym raportem dotyczącym nadużyć seksualnych w archidiecezji monachijskiej.

Kard. Marx wstrząśnięty raportem ws. nadużyć. Prosi o wybaczenie

“Jestem wstrząśnięty i wstydzę się” – powiedział kardynał Reinhard Marx, obecny metropolita Monachium i Fryzyngi, po opublikowaniu w czwartek raportu dotyczącego nadużyć seksualnych, do których doszło w latach 1945-2019.

Opublikowano raport ws. nadużyć w niemieckiej diecezji. Watykan komentuje

Według raportu dotyczącego nadużyć popełnionych przez księży w archidiecezji Monachium i Fryzyngi, kard. Joseph Ratzinger miał się dopuścić czterech błędów w podejściu do takich przypadków. Do dokumentu odniósł się w komunikacie Watykan.

“Nie był zamieszany w sprawy nadużyć”. Seewald o zarzutach wobec Benedykta XVI

Peter Seewald, biograf papieża, broni Benedykta XVI przed zarzutami o błędy w postępowaniu z nadużyciami seksualnymi księży z czasów, gdy był on arcybiskupem Monachium. „W sprawie księdza Petera H. nie było żadnych dowodów na to, że Ratzinger był w to zamieszany” – powiedział.

Organizacja Open Doors: 360 milionów chrześcijan cierpi z powodu prześladowań

360 milionów chrześcijan zostało w ubiegłym roku w wysokim stopniu dotkniętych uciskiem, kontrolą i przemocą z powodu swojej wiary. To o 20 milionów więcej niż rok wcześniej – donosi Międzynarodowe Dzieło Chrześcijańskie „Open Doors” (Otwarte Drzwi).

Modlitwa przed klinikami aborcyjnymi w Hiszpanii. Dochodzi tam do 100 tys. aborcji

Około 100 tysięcy zabiegów przerywania ciąży jest przeprowadzanych co roku w Hiszpanii, przypominają autorzy kampanii zachęcającej do modlitwy przed klinikami aborcyjnymi.

Kradzież relikwii św. Jana Pawła II z bazyliki we Francji

Z bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-Monial w weekend 8 i 9 stycznia skradziono relikwię św. Jana Pawła II, która znajdowała się w kaplicy św. Błażeja. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Ziemia Święta ponownie otwarta dla pielgrzymów

Pomimo rozprzestrzeniania się nowej odmiany koronawirusa i rekordowej liczby zakażeń, Izrael ponownie otwiera się na turystów z zagranicy. Jest to dobra wiadomość z punktu widzenia mieszkańców, którzy w większości czerpią dochody z obsługi pielgrzymów i turystyki religijnej.

Izrael: rośnie liczba chrześcijan. Jest ich o 1,4 proc. więcej niż rok temu

Izraelskie Centralne Biuro Statystyczne (CBS) opublikowało najnowsze dane dotyczące mniejszości chrześcijańskiej w Izraelu. Pokazują one, że społeczność chrześcijańska w Izraelu rośnie, przy czym większość zamieszkuje północ kraju i jest wśród niej mniej rodzin wielodzietnych w porównaniu z innymi grupami religijnymi.

Seria profanacji kościołów we Francji. Do kradzieży i zniszczeń doszło w trzech świątyniach

W ostatnich dniach w trzech kościołach we Francji doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu, włamań do skarbonek, kradzieży sprzętu liturgicznego i innych zniszczeń.