Dżihad zalewa kolejne kraje Afryki. Dramat w Mozambiku

Coraz więcej zbrojnych grup powiązanych z tzw. Państwem Islamskim i Al-Kaidą pojawia się w Afryce. Coraz częściej kieruje nimi jednak nie tyle ideologia islamu, co chęć zysku. Ostatnim ich bastionem jest północ Mozambiku, skąd wypędzili ponad milion osób. Tamtejsi mieszkańcy cierpią teraz głód i potrzebują pilnego wsparcia humanitarnego.

Dwa lata od pożaru Notre Dame. “Polacy mają w sercach paryską katedrę”

Była 18:50, gdy w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku dostrzeżono pierwsze płomienie na dachu katedry Notre Dame. Świat patrzył z niedowierzaniem i smutkiem na płonący symbol chrześcijaństwa.

Wkrótce beatyfikacja s. Laury Mainetti, zamordowanej przez satanistki

Włoska zakonnica została zamordowana 21 lat temu przez nastoletnie satanistki. Siostra Laura Mainetti zostanie beatyfikowana 6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie, gdzie pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana.

Powstaje kolejna figura Chrystusa. Wyższa niż w Rio de Janeiro

Na południu Brazylii powstaje pomnik Chrystusa z rozpostartymi ramionami większy od tego, który stoi na wzgórzu na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro. Tym razem będzie przedstawiał nie Chrystusa Odkupiciela, lecz Chrystusa Opiekuna (Cristo Protetor).

Abp Gänswein: Benedykt XVI dostrzega brak jedności w wielu aspektach wiary w Kościele w Niemczech

Benedykt XVI jest zatroskany stanem Kościoła katolickiego w Niemczech, dostrzega „brak jedności w wielu zasadniczych aspektach wiary”. Podkreślił to prywatny sekretarz papieża seniora, arcybiskup Georg Gänswein w rozmowie z hiszpańskim pismem katolickim „Alfa y Omega z 10 kwietnia. „Wyraźnie widać, że sytuację Kościoła katolickiego w Niemczech cechują dziś napięcia i zamieszanie.

Franciszek w we wrześniu tego roku ma odwiedzić Bratysławę

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová powiedziała wczoraj w programie „Na krawędzi” słowackiej prywatnej telewizji TV-JOJ, że papież Franciszek odwiedzi stolicę kraju, Bratysławę, we wrześniu bieżącego roku.

Beatyfikacja założyciela Unii Europejskiej coraz bliżej. Możliwy dekret o heroiczności cnót

Stolica Apostolska może w czerwcu ogłosić dekret o heroiczności cnót Roberta Schumana – donosi francuski dziennik „Ouest-France”, powołując się na kard. Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Byłby to ważny krok na drodze do beatyfikacji jednego z ojców założycieli Unii Europejskiej.

Stolica Apostolska chce umorzenia długów krajów afrykańskich

Stolica Apostolska wesprze kampanię na rzecz umorzenia zadłużenia krajów afrykańskich – zadeklarował kard. Peter Turkson, podczas afrykańskiego webinaru zorganizowanego przez kierowaną przez niego Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Francja debatuje na temat eutanazji. Biskup: śmierć nie jest rozwiązaniem

We francuskim parlamencie rozpoczęła się debata na temat legalizacji eutanazji. To inicjatywa Oliviera Falroniego deputowanego lewicowej Partii Radykalnej, który wskazuje na jej wysokie poparcie społeczne. Sprzeciwia się temu Kościół, ale też wiele osobistości życia publicznego.

Arcybiskup Nowego Jorku wzywa wiernych do powrotu na niedzielne msze

Arcybiskup Nowego Jorku wezwał katolików do powrotu na niedzielne Msze św. w kościołach. Kard. Timothy Dolan przyznał, że w ciągu minionego roku ostrożność w związku z pandemią nakazywała nieobecność i nadal osoby podatne na zakażenie, np. ludzie starsi, wciąż mogą czuć się usprawiedliwione pozostając w domu.