Kościoły pod ścisłą ochroną. Indonezja szykuje się na Boże Narodzenie

Ponad 160 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem, władze Indonezji skierowały do ochrony kościołów chrześcijańskich w okresie Bożego Narodzenia. Chrześcijańskie święta są czasem szczególnego zagrożenia ze strony islamistów.

Beatyfikacja abp Sheena będzie opóźniona

Zaplanowana na 21 grudnia beatyfikacja abp Fultona Sheena będzie przeniesiona na inny termin – podaje agencja CNA, powołując się na oświadczenie diecezji Peoria, gdzie miała odbyć się uroczystość.

Krwawa niedziela dla chrześcijan w Burkina Faso

Podczas niedzielnego nabożeństwa na wschodzie Burkina Faso kilkunastu napastników wpadło do kościoła i z zimną krwią zamordowali 14 osób, w tym dzieci i pastora. To kolejny w tym roku napad dżihadystów na chrześcijan.

W Sudanie Południowym pogłębia się kryzys humanitarny

Pogłębia się kryzys humanitarny w Sudanie Południowym – alarmuje o. Paul Smith, przewodniczący międzynarodowej organizacji Solidarność z Sudanem Południowym.

Caritas Albania pomaga ofiarom trzęsienia ziemi. Wsparcie płynie też z Polski

Zniszczone setki budynków, pod gruzami dziesiątki ludzi, wiemy już o 25 ofiarach – taki jest bilans trzęsienia ziemi, które 25 listopada uderzyło w północno-zachodnią Albanię. Z pomocą natychmiast ruszyła Caritas Albania, dystrybuując wodę, jedzenie, rozstawiając namioty. Można ją wesprzeć za pośrednictwem Caritas Polska.

Kard. Sako alarmuje: sytuacja w Iraku jest dramatyczna

Trwające obecnie w Iraku największe protesty społeczne od czasu obalenia reżimu Saddama Husseina w 2003 r. sprawiają, że sytuacja w kraju może wymknąć się spod kontroli – donosi kard. Louis Sako, chaldejski patriarcha Babilonu. W ciągu dwóch miesięcy w kraju zginęło 360 osób, a 16 tys. zostało rannych.

Papież Franciszek odleciał do Rzymu

W wtorek ok. 11:35 czasu miejscowego w Japonii papież Franciszek wsiadł na pokład samolotu lecącego do Rzymu. Wcześniej spotkał się ze studentami i wykładowcami prowadzonego przez jezuitów Uniwersytetu Sophia w Tokio. W ten sposób kończy się jego podróż do Tajlandii i Japonii.

Papież modlił się za ofiary potrójnej katastrofy w 2011

Papież Franciszek spotkał się dziś w Tokio z osobami dotkniętymi 11 marca 2011 r. potrójną katastrofą: trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią nuklearną. Wspólnie z nimi modlił się za wszystkich, którzy tamtego pamiętnego dnia zginęli. Było to 21 tysięcy ludzi.

50 tys. ludzi na Mszy z papieżem w Tokio

Około 50 tys. ludzi wypełniło w poniedziałkowe popołudnie stadion Tokyo Dome w stolicy Japonii, aby uczestniczyć w Mszy św. sprawowanej przez papieża Franciszka. Ojciec Święty mówił o potrzebie budowania wspólnoty, która stanie się “szpitalem polowym, gotowym do leczenia ran i oferowania zawsze drogi pojednania i przebaczenia”.

Franciszek spotkał się z japońską młodzieżą

Do budowania przyjaźni społecznej zachęcił papież japońską młodzież 25 listopada podczas spotkania w katedrze Wniebowzięcia NMP w Tokio.