120 studentów z Krakowa spływa mazurską rzeką szukając śladów Karola Wojtyły

Na rzece Krutyni na Mazurach ruszył wyjątkowy „Spływ 100-lecia”, którego uczestnicy wypoczywają w miejscach, gdzie studentów na wakacje zabierał ksiądz Karol Wojtyła. „Postanowiliśmy uczcić Karola Wojtyłę i w taki sposób szukać jego śladów: nie tylko poprzez nauczanie, ale też od strony jego formy wypoczynku i radości życia” – mówi organizator ks. Dariusz Talik.

Przemierzą kraj od Tatr po Bałtyk. Symbole ŚDM ponownie w Polsce!

Po pięciu latach symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i ikona Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego, znowu zagoszczą w Polsce w ramach przygotowań do spotkania młodych w Lizbonie w 2023 roku.

Kapłan zmarł podczas mszy. “Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa”

Podczas głoszenia niedzielnej homilii w parafii Bożego Ciała w Siedlcach zmarł ks. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny, znany i ceniony spowiednik. “Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie” – napisał bp Grzegorz Suchodolski.

Rodzina Radia Maryja pielgrzymuje na Jasną Górę. Papież pozdrowił uczestników

„Ewangelia radosną obietnicą”, to hasło dwudniowej 30. Pielgrzymki Rodziny Radia, która rozpoczęła się w sobotę Jasnej Górze. Mszy św. na rozpoczęcie przewodniczył bp senior Ignacy Dec ze Świdnicy. ”To nasze publiczne wyznanie, jak bardzo potrzebna jest nam Maryja. Ewangelia Jezusa nas nie zniewala, ale wyzwala” – przekonywał. Uczestników pozdrowił papież Franciszek.

Postępowanie wobec abp. Skworca. Biskup składa rezygnacje ze stanowisk

Abp Wiktor Skworc składa rezygnację z członkostwa Rady Stałej Episkopatu i przewodniczącego Komisji ds. duszpasterstwa, prosi także o wyznaczenie arcybiskupa koadiutora – to efekt postępowania, które toczyła Stolica Apostolska wobec duchownego.

Abp Gądecki: Szczepienie powinno być dobrowolne. Kościół wspiera wszystkich, którzy się szczepią

Przewodniczący Episkopatu Abp Stanisław Gądecki zaznaczył w oświadczeniu, że szczepienie powinno być dobrowolne, ale jednocześnie „Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się”.

Rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans „w realu” wracają do seminarium

W tym roku już po raz 14. Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje Mysterium fascinans – największe rekolekcje liturgiczne w Polsce. Odbędą się one w weekend 10-12 września w gmachu Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego (dostępna będzie także transmisja online), pod hasłem „Liturgiczny orzech do zgryzienia. Problematyczne kwestie teologii liturgii”.

Festiwal Radości Maryja i Młodzi już 17 lipca w Licheniu!

Muzyka, śpiew, adoracja, konferencje, warsztaty, ale także taniec towarzyski, survival, wspinaczka i gra na bębnach – to wszystko będzie się dziać w Licheniu Starym, gdzie 17 lipca odbędzie się „Festiwal Radości Maryja i Młodzi”.

Wandal zniszczył drzwi do katedry w Łodzi. Trwają poszukiwania sprawcy

W nocy z wtorku na środę ktoś zniszczył drzwi do bazyliki archikatedralnej w Łodzi – pomalował je białą farbą. Na placu przed kościołem namalowane zostały też czerwone dłonie.

“Jeśli człowiek ma dla nich czas i serce, to bardzo chętnie z tego korzystają”. “Przystanek Jezus”

“Nie usłyszałem tak często „Szczęść Boże!” czy „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!” na ulicach miast, jak na „Przystanku Jezus”. Koloratka i sutanna to nie jest coś, obok czego przechodzi się obojętnie. Czasem zaczyna się od zaczepki, może nawet od słowa nieprzychylnego, a potem, gdy człowiek się zatrzyma, rodzi się bardzo fajna rozmowa” – mówi w rozmowie z KAI o. Damian Piątkowiak SVD.