Tłumy warszawiaków na “Myśląc z Wyszyńskim”

Pierwsza z cyklu debat “Myśląc z Wyszyńskim” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodych i starszych warszawiaków, którzy w czwartek 21 listopada tłumnie wypełnili salę konferencyjną Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Komunikat z 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Przygotowanie do przyszłorocznej beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, kwestia ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i współpatronem Europy, zmiany w statucie Fundacji Świętego Józefa – to główne tematy 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które wraz z rekolekcjami biskupów, zakończyło się w czwartek na Jasnej Górze.

Biskupi zatwierdzili statut Fundacji św. Józefa

jednym z głównych tematów zakończonego dziś 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze była sprawa Fundacji św. Józefa, która będzie wspierać osoby pokrzywdzone przez duchownych. Biskupi znowelizowali tekst statutu fundacji i włączyli do jej Rady mec. Marcina Erenca.

“Myśląc z Wyszyńskim”. Już w najbliższy czwartek pierwsza debata

“Dlaczego – to tytuł pierwszej z cyklu debat pt. “Myśląc z Wyszyńskim” organizowanych w Domu Arcybiskupów Warszawskich. W ten sposób Archidiecezja Warszawska rozpocznie 21 listopada przygotowania do beatyfikacji.

Biskupi przygotowują dokument nt. LGBT+

Przygotowywany przez biskupów dokument na temat LGBT+był jednym z tematów podjętych podczas pierwszej sesji 385. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze.

Zebranie KEP m.in. o przygotowaniach do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Przygotowania do czerwcowej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego są jednym z tematów rozpoczynającego się dziś wieczorem na Jasnej Górze zebrania plenarnego polskich biskupów. Bezpośrednio po zebraniu biskupi rozpoczną doroczne rekolekcje w gronie całego Episkopatu.

Abp Paetz został pochowany na cmentarzu parafialnym

Dziś rano w katedrze poznańskiej została odprawiona Msza św. pogrzebowa zmarłego w miniony czwartek abp Juliusza Paetza. Zmarły został pochowany na cmentarzu parafialnym jego rodziny – poinformował abp Stanisław Gądecki.

Jasna Góra: 6 tys. kolejarzy na wspólnej pielgrzymce

O tym, że dobrze wykonywana praca jest drogą do zmartwychwstania przypomniał na Jasnej Górze abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. podczas 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy. Wzięło w niej udział ok. 6 tys. osób. Upływała w duchu dziękczynienia w 40. rocznicę I. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i 25. rocznicę erygowania Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Tradycyjnie przybyli kolejarze z Białorusi, Słowacji i Węgier.

Biskup Bronisław Dembowski nie żyje

Dziś w nocy w szpitalu we Włocławku zmarł biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski. Miał 92 lata.

Co się będzie działo w Dzień Ubogich

Koncerty, obiady dla bezdomnych i ubogich, punkty z ubraniem, jedzeniem czy łazienką, specjalne miejsca na rynkach miast – to wszystko odbędzie się już w najbliższą sobotę i niedzielę w wielu miastach Polski z okazji III Światowego Dnia Ubogich. Pomysłodawcą jest papież Franciszek.