Orędzie Franciszka na XXXI ŚDM Kraków 2016

Do powierzenia swojego życia Bożemu Miłosierdziu i błagania o nie całym sercem zachęcił młodzież z całego globu papież Franciszek. W ogłoszonym dziś orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odwołał się także do osobistego doświadczenia z młodości wyznając, że pewna spowiedź i doświadczenie Bożego Miłosierdzia wręcz odmieniły jego życie.

Beatyfikacja Klary Szczęsnej

W niedzielę, 27 września na „Białych Morzach” w Krakowie miała miejsce pierwsza w historii Sanktuarium św. Jana Pawła II beatyfikacja. Na ołtarze została wyniesiona czcigodna służebnica Boża Klara Ludwika Szczęsna, współzałożycielka Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek).

Diecezjalne przygotowania do ŚDM

Czuwania, spotkania i lokalne atrakcje czekają na kilkaset tysięcy uczestników Dni w Diecezjach, które poprzedzą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Każdy region stara się przygotować oryginalną ofertę. Choć do ŚDM pozostało 10 miesięcy, to od dawna trwają w diecezjach duchowe przygotowania do tego wydarzenia.

Jasna Góra: trwa kongres młodych osób konsekrowanych

Czterodniowe spotkanie przebiega pod hasłem “Radość konsekracji” i jest okazją do ukazania piękna życia poświęconego wyłącznie Bogu. Wpisuje się w obchody przeżywanego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego i stanowi odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, by odkrywając piękno konsekracji wspierać się wzajemnie w radosnym „tak” dla Ewangelii.

Kościół w Polsce wobec uchodźców

Kościół katolicki jest największą w Polsce organizacją, która pomaga uchodźcom. Jej charytatywne inicjatywy: Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas Polska wsparły miliony migrantów. Tylko w 2014 roku polskie diecezje przekazały na pomoc uchodźcom 5 mln złotych.

Debaty jasnogórskie rozpoczną przygotowanie do jubileuszu chrztu Polski

Na Jasnej Górze już 27 września br. rozpoczyna się czas szczególnego przygotowania do 1050. rocznicy chrztu Polski i ponownego zawierzenia Maryi, którego naród polski dokonać ma 3 maja 2016 r. Stanowić je będą debaty zatytułowane „Raport jasnogórski 2016”. To dziewięciomiesięczny cykl dysput nad programem zawartym w Ślubach Jasnogórskich Prymasa Tysiąclecia.

Polscy Biskupi: małżeństwo i rodzina jednymi z najcenniejszych dóbr ludzkości

O wartości rodziny i nierozerwalności małżeństwa – które takim jest z woli samego Chrystusa – a także o potrzebie otoczenia większą troską duszpasterską osób żyjących w związkach niesakramentalnych – piszą polscy biskupi w opublikowanym dziś “Stanowisku przed XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów”.

Berlin: 11. Marsz dla Życia w cieniu przykrych incydentów

Wybierając się 19 września do Berlina na Marsz dla Życia miałem świadomość, co tam będzie się działo. Zachęcając do udziału innych organizatorów Marszów dla Życia z Polski jak i młodzież ze Szczecina nie ukrywałem tego, czego mogą być świadkami w Berlinie.

Bp Guzdek: Muzeum Katyńskie krzykiem niezgody na bezprawie i ludobójstwo

Mszą św. polową rozpoczęły się dziś uroczystości 76. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Jednym z punktów tegorocznych obchodów jest otwarcie Muzeum Katyńskiego, które odbędzie się w południe.

Kraków: Światowe Dni Młodzieży opłacane jedynie przez Kościół

Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem religijnym i finansowane będą wyłącznie wkładem finansowym wiernych Kościoła – informują organizatorzy przyszłorocznego spotkania papieża z młodzieżą. Do tej pory w polskich kościołach odbyły się już dwie składki na …