Święcenia biskupie ks. Adama Baba odbędą się 29 czerwca

Święcenia biskupie ks. dr. Adama Baba, biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej, odbędą się w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca o godz. 11:00 w archikatedrze – poinformował ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

“Był teologiem odważnym, wiernym Kościołowi”. O. Wacław Hryniewicz nie żyje

W lublinieckim szpitalu po godzinie 8.00 odszedł do domu Ojca śp. o. Wacław Hryniewicz OMI – poinformowali 26 maja na swojej stronie internetowej ojcowie Oblaci. “Był teologiem szukającym i odważnym, a przy tym wiernym Kościołowi” – napisali w nekrologu.

Modlitwa w 39. rocznicę śmierci Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia

W 39. rocznicę śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego o owoce jego beatyfikacji będą modlić się w Archikatedrze Warszawskiej mieszkańcy stolicy. Jak co miesiąc, będą uczestniczyć we Mszy świętej, którą 28 maja o godz. 19.00 odprawi kard. Kazimierz Nycz. W ramach duchowych przygotowań wysłuchają też prelekcji, którą wygłosi prof. Krzysztof Koehler.

Abp Ryś: Niewiarą jest zostawienie Jezusa samego i rozproszenie się

„Nie wystarczy, żeby wiedzieć kim jest Jezus. Wszystkie diabły wiedzą kim jest Jezus i nie chcą mieć z Nim nic wspólnego. Bycie przy Nim uważają za udrękę dla siebie. Wiara nie jest wiedzą. Wiara jest doświadczeniem wspólnoty z Jezusem i potem miedzy nami”- mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy św. sprawowanej dziś w archikatedrze łódzkiej.

Medycy na Jasnej Górze. Za służbę zdrowia modlił się z nimi Prezydent RP

Już po raz 96. pracownicy służby zdrowia pielgrzymowali na Jasną Górę. W tym roku modlili się szczególnie za wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. – Pospieszyli z samarytańską i piękną pomocą – mówił do nich bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Służby Zdrowia.

Papież wsparł finansowo krakowską Zupę na Plantach

„Zupa na Plantach”, która od kilku lat wspiera krakowskich bezdomnych i ubogich, prowadzi kolejną zbiórkę, która ma zapewnić środki na przygotowywanie paczek dla podopiecznych inicjatywy w czasie pandemii. Kwestę wsparł papież Franciszek.

Pogrzeb ks. Piotra Urbanowskiego odbędzie się 25 maja

Uroczystości pogrzebowe zmarłego nagle we śnie ks. Piotra Urbanowskiego – moderatora Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej odbędą się 25 maja, w poniedziałek. Dzień wcześniej Msza pogrzebowa odbędzie się też w parafii na warszawskim Tarchominie, gdzie ostatnio posługiwał.

Biskup Janiak nie będzie jutro przewodniczył uroczystościom święceń kapłańskich

Biskup kaliski Edward Janiak nie będzie przewodniczył jutrzejszym uroczystościom święceń kapłańskich w katedrze w Kaliszu. Zastąpi go biskup senior tej diecezji, Stanisław Napierała.

“Pilnujcie mi tych szlaków” – hasztag promujący wakacje w Polsce

Ponieważ z uwagi na pandemię tegoroczne wakacje prawdopodobnie spędzimy w kraju, chcemy zachwycić się Polską tak, jak to czynił Karol Wojtyła – mówią organizatorzy akcji “Pilnujcie mi tych szlaków”. Zachęcają, by zdjęcia z wakacji opatrywać takim hashtagiem.

“Zranieni w Kościele”. Plakaty inicjatywy rozesłane do wszystkich parafii w Polsce

Do polskich parafii rozesłano plakaty inicjatywy “Zranieni w Kościele” oraz list abp. Wojciecha Polaka, w którym Prymas Polski zachęca proboszczów do wywieszania materiałów przed kościołami oraz informowania wiernych o możliwości kontaktu z telefonem wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.