Dziewczynka w tarnowskim Oknie Życia

Ok. godz. 22 wieczorem w klasztorze sióstr józefitek w Tarnowie rozległ się alarm – ktoś zostawił w prowadzonym przez nie Oknie Życia noworodka, dziewczynkę, tuż po porodzie. To czwarte dziecko pozostawione w tym Oknie Życia.

Możliwa beatyfikacja rodziców św. Jana Pawła II?

O możliwości wszczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego rodziców Karola Wojtyły mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. odpustowej w parafii św. Anny w Wohyniu w diecezji siedleckiej.

Dominikanie przygotowują proces beatyfikacyjny o. Badeniego

Polska prowincja dominikanów postanowiła rozpocząć przygotowania do wszczęcia procesu beatyfikacyjnego dwóch zmarłych w ostatnich latach członków Zakonu: o. Joachima Badeniego OP oraz br. Gwali Torbińskiego OP.

Caritas Polska uruchomiła pomoc dla Grecji

Caritas Polska przekazała już 100 tys. zł dla Caritas Grecja celem wsparcia wszystkich poszkodowanych w fali pożarów trwających w tym kraju. Uruchomiła również specjalny numer do wysyłki charytatywnych SMSów.

Ekipa „Rozkręć wiarę” już w drodze do Salzburga

Dziesięcioosobowa ekipa rowerzystów z teamu „Rozkręć wiarę” kontynuuje od kilku dni swą ewangelizacyjną wyprawę do La Salette i Rzymu. Po trzech dniach intensywnej jazdy dotarli do zaprzyjaźnionej parafii w Steyer w Austrii.

“Św. Krzysztof jest patronem do 140 km/h”

Księża biskupi zwracają uwagę, że odpowiedzialne kierowanie pojazdem jest wyrazem naszej dojrzałości i miłości bliźniego wobec innych użytkowników dróg, często naszych najbliższych czy sąsiadów – pisze z okazji dnia św. Krzysztofa rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. I przytacza znany żart, związany z prędkością i św. Krzysztofem.

Franciszkanki otwierają Muzeum Ratowania Dzieci Żydowskich

Przy domu prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na Hożej powstanie Muzeum Ratowania Dzieci Żydowskich im. matki Matyldy Getter. W czasie II wojny światowej ta przełożona wraz z siostrami ocaliła życie kilkuset dzieciom z warszawskiego getta. Kamień węgielny pod budowę muzeum zostanie poświęcony 8 sierpnia, w 50. rocznicę jej śmierci

Pomóż bezdomnym pójść na pielgrzymkę

Buty, namioty, bielizna i plecaki – tego potrzeba bezdomnym pielgrzymom wyruszającym z Warszawy pieszo 5 sierpnia na Jasną Górę. Będą opiekunami niepełnosprawnych.

Pielgrzymka, która zmienia życie – bezdomni jadą do Włoch

Zadbane hotele, regularne posiłki, wspólna modlitwa i droga – to rzeczywistość znana uczestnikom autokarowych pielgrzymek, która już w październiku będzie udziałem 30 osób bezdomnych z Krakowa. Inicjatywa należy do Dzieła Pomocy św. o. Pio, które prowadzi zbiórkę funduszy na ten cel.

640 km w 19 dni – rusza najdłuższa pielgrzymka na Jasną Górę

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Helu w środę, 25 lipca i dotrze do celu 12 sierpnia. W ubiegłym roku z Helu do Częstochowy w Pielgrzymce Kaszubskiej powędrowało ok. 200 osób.