Opat klasztoru w Tyńcu prosi o wsparcie

W ostatnich tygodniach dom gości stoi pusty, odwołano rezerwacje, rezygnujemy z prowadzenia rekolekcji; nasze przychody spadły niemal do zera. Tymczasem musimy wypłacać pensję naszym pracownikom – pisze w prośbie o wsparcie finansowe klasztoru benedyktynów w Tyńcu o. Szymon Hiżycki, opat.

Prymas Polski: myślę, że będzie przedłużenie restrykcji dotyczących liczby wiernych w kościołach

W związku z tym, że liczba przypadków zachorowań i zgonów spowodowanych koronawirusem rośnie oczekuję, że pan minister przedłuży w tym tygodniu obowiązywanie restrykcji dotyczących liczby wiernych w kościołach – mówił dziś w Radiu Zet abp Wojciech Polak, prymas Polski.

Wiara w czasie epidemii [relacja na żywo]

Stale aktualizowane najważniejsze wiadomości związane ze stanem pandemii w Polsce i na świecie – ze szczególnym uwzględnieniem kwestii wiary i Kościoła

Kard. Nycz: Nie wolno głosić Chrystusa ukrzyżowanego bez zmartwychwstania

“Z krzyża Chrystusa wypłynęło dobro. Otworzył nam drogę do naszego zbawienia. Życzę wszystkim, aby i z tego doświadczenia, z krzyża pandemii wypłynęło dobro. Abyśmy z pomocą Bożej łaski podźwignęli ten krzyż, który spadł na nasze ramiona, ale i abyśmy potrafili zachować wiarę w zmartwychwstane, wiarę, że ten krzyż ma sens”. Tymi słowami zwrócił się do wiernych w specjalnym wideo-przesłaniu kard. Kazimierz Nycz.

Diecezja radomska: księża przekażą pieniądze na walkę z epidemią

W diecezji radomskiej powstał specjalny fundusz “POMAGAM”, z którego środki pomogą różnym placówkom w walce z koronawirusem. Środki na ten fundusz będą wpłacać księża z diecezji.

Abp Ryś: “Bóg trzyma rzeczywistość w swoich rękach”

– Dzisiejsze bogate Słowo Bożejest nam dane, jak mówi Izajasz, na pokrzepienie. Wszyscy jesteśmy strudzeni. Jesteśmy strudzeni, wszyscy potrzebujemy pomocy i Pan nam pomaga krzepiącym słowem – mówił abp Grzegorz Ryś w homilii w Niedzielę Palmową.

Niedziela Palmowa inna niż zwykle

Ze względu na ograniczenia związane z epidemią w tym roku nie odbędą się procesje z palmami. Odwołano także tradycyjne konkursy palm wielkanocnych. Msze Święte będą sprawowane niemalże bez udziału wiernych.

Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień

W Niedzielę Palmową w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Od 1986 r. w Niedzielę Palmową obchodzony jest również Światowy Dzień Młodzieży.

Abp Gądecki z specjalnym orędziu: ten czas jest dla nas wyzwaniem

Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji – powiedział w orędziu telewizyjnym abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Oblaci z Poznania spowiadają metodą “drive thru”

Misjonarze oblaci z parafii Chrystusa Króla w Poznaniu zainicjowali akcję spowiedzi w wersji “drive thru”. Księża oczekują na wiernych w samochodzie, natomiast penitenci podjeżdżają autem od strony kierowcy i spowiadają się, zachowując bezpieczną odległość 1,5 m i nie wysiadając z własnego samochodu.