Modlitwa za osoby, które utraciły wiarę. “Duchowa bezdomność to bieda, w którą popada coraz więcej ludzi”

W kościele parafii św. Jana Chrzciciela w Płocku odbyła się pierwsza Msza św. w intencji osób, które utraciły bądź tracą wiarę. Takie Msze będą odbywać się regularnie, w okolicy 27 dnia miesiąca, w nawiązaniu do 27 sierpnia – kiedy to w Kościele wspominana jest św. Monika, matka św. Augustyna. Przez wiele lat modliła się o nawrócenie swojego syna.

Dziś o godz.15 – Koronka na ulicach miast. Gdzie się odbędzie? [MAPA]

Jak co roku, 28 września, grupy wiernych spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i w wielu różnych miejscach, aby wspólnie o godz. 15 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wydarzenie to odbywa się w dniu rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny.

“W tych trudnych czasach rodzina jest najważniejsza”. Małżeństwa i rodziny pielgrzymowały na Jasną Górę

“Żyjemy w środowisku coraz bardziej zsekularyzowanym, a w takim środowisku potrzeba nam kogoś innego, kto ma te same wartości, kto wierzy i takie wspólnoty są niezwykle ważne” – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

W Radomiu przeszedł Marsz Życia i Rodziny. “To jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia”

“Obecność każdego z was jest wyjątkowym świętem życia. Kiedy jesteście tymi, którzy niosą piękno i odpowiedzialność rodzicielstwa – to jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia” – mówił bp Marek Solarczyk podczas Mszy św. rozpoczynającej 26 września Marsz Życia i Rodziny w Radomiu

W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

„Pójdźcie do Józefa” to hasło odbywającej się na Jasnej Górze w dniach 25-26 września Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Będą to najważniejsze w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris Laetitia. Spotkanie to jest okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami.

Nie żyje bp Edward Janiak

“Informujemy, że dziś w godzinach południowych zmarł biskup Edward Janiak, biskup kaliski senior” – poinformowała diecezja kaliska.

Przez lata wierni modlili się tu o beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Po raz pierwszy za nią podziękują!

To szczególne miejsce, ponieważ w archikatedrze warszawskiej znajduje się grób bł. Stefana Wyszyńskiego. Przez wiele lat wierni modlili się tutaj o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, a za kilka dni po raz pierwszy za nią podziękują.

300 publikacji walczyło o nagrodę FENIKS. Po przerwie wracają Targi Wydawców Katolickich

Po przerwie spowodowanej pandemią, w Arkadach Kubickiego w Warszawie zainaugurowano 26. Targi Wydawców Katolickich, które potrwają do niedzieli. Podczas targów zaplanowano również spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem, autorem książki “Ojciec wolnych ludzi”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Stacja7.

Międzynarodowa konferencja o ochronie małoletnich w Kościele. „W najbardziej bezbronnych zdradziliśmy Chrystusa”

Kryzys spowodowany wykorzystywaniem seksualnym małoletnich dotyka istoty wspólnoty Kościoła, a w przezwyciężenie kryzysu muszą włączyć się wszyscy jego członkowie – powiedział dziś w Warszawie abp Wojciech Polak. Prymas Polski przemawiał na zakończenie odbywającej się w Warszawie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.