Dziś obchodzimy Dzień Męża i Żony

Rycerze Kolumba w Polsce zapraszają do świętowania 13 lipca Dnia Męża i Żony. Obchodzony jest on w dniu ślubu świętych Zelii i Ludwika Martinów, rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

Opowieści Biblijne w wersji online – dla dzieci i nie tylko

12 odcinków Opowieści Biblijnych z komentarzem opublikują na kanale YouTube Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ i Teatr Oratorium w Warszawie. Cykl katolickich audycji internetowych wystartował 12 lipca i potrwa do końca września.

Prawie 700 tys. na pomoc. Archidiecezja katowicka wspiera dotkniętych skutkami nawałnic

W zbiórce na rzecz poszkodowanych w ulewach z Podkarpacia przeprowadzonej przed kościołami archidiecezji katowickiej w niedzielę 5 lipca zebrano 656 240 zł.

Licheń: modlitwa za rodziców dzieci utraconych

11 lipca w licheńskim sanktuarium modlono się w intencji rodziców, którzy stracili przedwcześnie swoje dzieci. Statystyki wskazują, że w Polsce rokrocznie może mieć miejsce nawet 40 tys. poronień.

Rowerzyści dotarli na Jasną Górę

“Życie jest jak jazda na rowerze – aby utrzymać się w równowadze, trzeba ciągle zmierzać do przodu” – mówił w czasie kazania ks. Jerzy Grochowski. W Piętnastej Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę dotarły 584 osoby.

W Warszawie uczczono pamięć ofiar rzezi wołyńskiej

Biskup Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej przewodniczył w katedrze polowej Mszy św. w intencji ofiar rzezi wołyńskiej. Dziś mija 77. rocznica tzw. „krwawej niedzieli”, ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na polskich mieszkańcach Wołynia i Małopolski Wschodniej. Od 2016 r. dzień 11 lipca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II RP.

77 rocznica rzezi wołyńskiej

11 lipca to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W Warszawie odbędą się tego dnia uroczystości rocznicowe.

Ostatnie dwie klaretynki opuściły Nowy Dwór Mazowiecki

“Brak powołań i konieczność tworzenia wspólnoty sprawiły, że musimy przejść do domu w Rembertowie koło Warszawy”. Dwie siostry klaretynki opuściły dom zakonny w diecezji płockiej. Był to jeden z zaledwie dwóch istniejących w Polsce domów Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek

Kuria bielsko-żywiecka wydała oświadczenie w sprawie bp. Rakoczego

W oświadczeniu kurii napisano, że do diecezji nie dotarły z Watykanu informacje o rozpoczęciu procesu ws. bpa Tadeusza Rakoczego. Doniesienia o procesie pojawiły się w czwartek przed południem w polskich mediach.

Planszówka “Wadowice Lolka Wojtyły”. Pobierz, wydrukuj, zagraj!

Ciekawą propozycję na wakacje ma Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Na stronie opublikowano grę planszową pt. „Wadowice Lolka Wojtyły”. Wystarczy pobrać ją w wybranym rozmiarze, wydrukować i zagrać całą rodziną.