Tylko kilku dominikanów wyruszy na szlak. “Tradycyjne pielgrzymowanie niemożliwe”

“Jesteśmy zmuszeni zakomunikować, że ze względu na charakter naszej pielgrzymki, tradycyjne wędrowanie na Jasną Górę nie będzie w tym roku możliwe” – czytamy w komunikacie o. Łukasza Wiśniewskiego OP, przeora krakowskich dominikanów, na temat Pielgrzymki Dominikańskiej.

W Koszalinie w Oknie Życia znaleziono dziewczynkę. „Wielka radość”

W poniedziałek o godz. 11.02 w koszalińskim oknie życia zadzwonił alarm. Opiekujące się oknem siostry znalazły w nim dwumiesięczną dziewczynkę.

Episkopat przestrzega przed państwem opiekuńczym i upartyjnieniem

Rada Społeczna Episkopatu przestrzega przed wprowadzeniem modelu „państwa opiekuńczego” i nadmiernym upartyjnieniem. Te wskazówki znalazły się w dokumencie, którego projekt został przedstawiony na ostatnim zebraniu Episkopatu.

Nowe wezwania w Litanii do św. Józefa. Episkopat zatwierdził modlitwę

Opiekun Odkupiciela, Sługa Chrystusa, Sługa zbawienia, Podpora w trudnościach, Patron wygnańców, Patron cierpiących, Patron ubogich – to nowe wezwania w Litanii do św. Józefa. Ich brzmienie w języku polskim zatwierdziła 12 czerwca Konferencja Episkopatu Polski.

Kiedy polscy biskupi spotkają się z papieżem? Znamy szczegóły wizyty ad limina

Pierwsi biskupi wyruszą do Watykanu na początku października. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski ujawnił szczegóły wizyty “ad limina”, w tym daty spotkań polskich hierarchów z papieżem.

Dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy będą zniesione. Jest decyzja biskupów

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Zostaną one zniesione 20 czerwca.

Kard. Dziwisz nie odniesie się do reportażu o Orchard Lake

Ks. Mirosław Król, rektor polonijnego seminarium w Orchard Lake miał dopuszczać się molestowania seksualnego wobec podwładnych, wynika z reportażu wyemitowanego we środę przez TVN24. “Ksiądz Kardynał nie będzie komentował i odnosił się do reportażu dotyczącego Orchard Lake” – czytamy w oświadczeniu sekretariatu kard. Stanisława Dziwisza, byłego metropolity krakowskiego.

Etyka i religia w szkołach. Biskupi za obowiązkowym wyborem

Biskupi poparli pomysł wprowadzenia obowiązku uczęszczania na etykę lub lekcję religii w szkołach. Obecnie uczniowie mogą uczestniczyć w jednym z tych przedmiotów lub w ogóle zrezygnować z tych zajęć.

Polscy franciszkanie zmieniają kolor habitów

Jedna z prowincji polskich franciszkanów konwentualnych podjęła decyzję o zmianie kolorów swoich habitów. Od tej pory zakonnicy zamiast czarnego będą nosić szary strój.

Premier podjął decyzję. Od nowego tygodnia w kościołach więcej wiernych

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od przyszłego tygodnia w kościołach będzie więcej wiernych. Szczegóły zmian mają zostać ogłoszone w czwartek.