Paulin – przyjaciel papieży kończy 102 lata

– Dziękuję Bogu i ludziom – mówi paulin o. Jerzy Tomziński, który kończy dziś 102 lata. Jubilat jest jedynym żyjącym w Polsce uczestnikiem Soboru Watykańskiego II, przyjacielem kilku papieży i kard. Stefana Wyszyńskiego, organizatorem uroczystości millenijnych i VI Światowego Dnia Młodzieży. O. Tomziński zawsze podkreśla, że Jasna Góra była jego życiową legitymacją.

„Szczęście to czyste ubranie i bieżąca woda”. Oblicza polskiej biedy

Szlachetna Paczka ogłosiła „Raport o biedzie w Polsce 2020”. Wynika z niego, że ze skrajnym ubóstwem boryka się ponad 1,5 mln Polaków.

Archidiecezja katowicka pomaga odbudować zniszczony pożarem oddział

Archidiecezja katowicka przekazała darowiznę w wysokości 50 tys. złotych na rzecz odbudowy Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

“Adwent – Niezręczna cisza”. Rekolekcje o spotkaniu z samym sobą

Cztery konferencje, każda 2 dni przed kolejną niedzielą adwentu. Tak zapowiadają się internetowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Pawlina. – Przez te rekolekcje chcę podpowiedzieć, jak zbudować życie, w którym przyszło nam żyć – mówi prowadzący je ks. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej w Warszawie. Pierwsza konferencja już 27 listopada.

Klerycy z Katowic będą wolontariuszami w tymczasowym szpitalu polowym

Piętnastu alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach odpowiedziało na apel metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Zobowiązali się do podjęcia wolontariatu w tworzonym w Katowicach szpitalu polowym.

Duchowość dla Warszawy. „Dogadać się z nastolatkiem”

Papieski Wydział Teologiczny, który do tej pory organizował wykłady otwarte „Duchowość dla Warszawy”, został przekształcony w Akademię Katolicką w Warszawie. Uczelnia ta zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie w tym cyklu.

Trzech księży diecezji opolskiej zmarło tego samego dnia. Mieli COVID-19

W niedzielę zmarło trzech księży diecezji opolskiej: ks. Ryszard Michalik, ks. Józef Wojtasek i ks. Zygmunt Nabzdyk. Wszyscy duchowni byli zakażeni koronawirusem – potwierdził rzecznik kurii.

Co z tegoroczną wizytą kolędową? Diecezje odwołują lub przenoszą na inny czas

Z powodu pandemii koronawirusa kolejne diecezje informują o odwołaniu lub przeniesieniu wizyt duszpasterskich w domach parafian. Zamiast nich zostaną zorganizowane np. msze w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

Przez tydzień będą się bez przerwy modlić za kapłanów

Członkowie Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Katowickiej zapraszają do modlitwy w intencji kapłanów, która rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu i potrwa nieustannie przez tydzień.

Klerycy pomagali w wałbrzyskim DPS. “To były rekolekcje życia”

To było bardzo potrzebne doświadczenie. Rekolekcje życia – mówi diakon Jarosław Biłozor. Przez ostatnie trzy tygodnie klerycy świdnickiego seminarium opiekowali się pensjonariuszami prowadzonego przez siostry zakonne Domu Pomocy Społecznej (DPS). Powodem były zakażenia koronawirusem wśród pracowników ośrodka.