Delegacja UEFA u papieża Franciszka. Wśród nich Zbigniew Boniek

Przed rozpoczynającymi się Piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2020 papież Franciszek przyjął na audiencji 10 kwietnia delegację UEFA. Wśród gości był prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Delegacja liczyła kilkanaście osób. Wśród nich był prezydent UEFA Aleksander Ceferin, a także Zbigniew Boniek, członek komitetu wykonawczego i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednym z gości był też były znany portugalski piłkarz Luis Figo.

Delegacja odwiedziła Franciszka na dzień przed początkiem Euro 2020, które rozpocznie się 11 czerwcameczem Turcja-Włochy w Rzymie. Do 11 lipca piłkarskie mistrzostwa będą rozgrywane w 11 rożnych krajach. Reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz w poniedziałek z reprezentacją Słowacji na stadionie w Sankt Petersburgu. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa wszystkie mecze będą rozgrywane z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych i związanymi z tym znacznymi ograniczeniami.

Papież Franciszek, znany kibic piłkarski, przyjmuje co pewien czas w Watykanie wybitnych piłkarzy i działaczy futbolu. Podczas spotkania z reprezentacją włoskiego klubu Sampdoria w lutym Ojciec Święty powiedział, że sport – a zwłaszcza futbol – jest drogą „życia, dojrzałości i świętości” . Na plan pierwszy wysuwa się przy tym zespół. Drużynie nie przynosi korzyści krnąbrny zawodnik, który „pożera piłkę”.

ag/KAI/Stacja7