Wiadomości

Tragedia na Morzu Śródziemnym. Zginęło 57 migrantów

Poniedziałkowy poranek przyniósł kolejną katastrofę migracyjną. Jak podaje Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), u wybrzeży Libii podczas nocnej próby przeprawy do Europy zginęło 57 osób, w tym około 20 kobiet oraz dwoje dzieci.

Pielgrzymi zjeżdżają do Madrytu, żeby zobaczyć cud krwi św. Pantaleona

Do klasztoru Wcielenia w Madrycie od wczoraj przybywają wierni z różnych regionów kraju. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pantaleona i dokonuje się tzw. cud krwi, który wierni mogą obserwować bezpośrednio na ekranach.

Nowy wywiad z Benedyktem XVI. „Tylko wiara wyzwala człowieka z ograniczeń”

O swojej drodze kapłańskiej i doświadczeniach duszpasterskich opowiedział papież-senior Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym pisemnie Tobiasowi Winstelowi z okazji 70. rocznicy swoich święceń kapłańskich, a który ukazał się na łamach niemieckiego miesięcznika katolickiego „Herder Korrespondenz”.

Franciszek: głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka

Według najnowszych danych ONZ, co dziesiąta osoba na świecie cierpi z powodu głodu lub niedożywienia. “Głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka” – napisał papież Franciszek w przesłaniu do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Islamiści zamordowali go w czasie mszy. 5. rocznica śmierci ks. Hamela

Mija 5 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jacquesa Hamela, którego w czasie porannej mszy zamordowali islamscy fundamentaliści. Grób kapłana to miejsce pielgrzymek nie tylko francuskich księży i seminarzystów, ale również całych rodzin. „Przykład życia tego prostego kapłana przemawia z coraz większą siłą” – mówi abp Dominique Lebrun.

Poznań: Piknik u Ignacego. Jezuici zapraszają na świętowanie

W jubileuszowym roku ignacjańskim jezuici z Poznania zapraszają na Piknik u Ignacego. Uroczyste świętowanie już 1 sierpnia – nazajutrz po wspomnieniu założyciela Towarzystwa Jezusowego.

Benedykt XVI krytykuje niemiecki Kościół. „Doktryna musi rozwijać się w wierze”

Przed “Kościołem i doktryną bez wiary” przestrzegł swych rodaków papież-senior Benedykt XVI. Na łamach „Herder Korrespondenz” ukazał się artykuł, który powstał w rozmowie z publicystą Tobiasem Winstelem.

Kolejny rok można zwiedzać papieską rezydencję w Castel Gandolfo

Była letnia rezydencja papieży Castel Gandolfo będzie w sierpniu otwarta dla zwiedzających w dodatkowych porach. W drugim i trzecim tygodniu sierpnia pałac i ogrody Villa Barberini będą wyjątkowo otwarte także w dni robocze w godzinach od 8.30 do 14.00, poinformowały Muzea Watykańskie.

Archidiecezja krakowska zebrała 5 milionów złotych na pomoc po pożarze w Nowej Białej

Łącznie ze zbiórki archidiecezji krakowskiej poszkodowani w pożarze w Nowej Białej otrzymali blisko 5 mln złotych. W niedzielę, 25 lipca, bp Robert Chrząszcz przewodniczył uroczystej Mszy św. w kościele w Nowej Białej. Eucharystia była sprawowana w intencji wszystkich, którzy wsparli pogorzelców.

Franciszek: Bóg czyni wielkie rzeczy na podstawie tych małych, bezinteresownych

“Prawdziwym cudem jest dzielenie się z innymi, które powiększa miłość. A kiedy się dzielisz, Bóg pomnaża” – mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra.