Wiadomości

Małe grupy, dodatkowe msze. Jak będą wyglądać pierwsze komunie?

Maj i czerwiec to czas pierwszych komunii świętych. Dlatego biskupi polskich diecezji przypominają o zachowywaniu zasad sanitarnych oraz organizowanie uroczystości w mniejszych grupach, indywidualnie lub na dodatkowych mszach.

Lublin: ksiądz skazany na 10 lat więzienia za wykorzystanie seksualne

Ksiądz Tomasz F. został skazany na 10 lat pozbawienia wolności za wykorzystanie seksualne dwóch chłopców w wieku poniżej 15 lat. O przestępstwach duchownego oraz o aresztowaniu została powiadomiona Kongregacja Nauki Wiary, która zdecyduje o jego przyszłości – poinformował ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Benedykt XVI kończy 94 lata

Papież senior Benedykt XVI kończy dziś 94 lata. Jako następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim od 19 kwietnia 2005 roku aż do swojego ustąpienia w lutym 2013 r. W dziejach Kościoła katolickiego był 265. papieżem.

Papież: Tylko w jedności przezwyciężymy pandemię

Papież Franciszek nagrał specjalne wideo z przesłaniem do biskupów brazylijskich. Zapewnił w nim, że można przezwyciężyć pandemię i jej skutki, ale „tylko, gdy pozostaniemy w jedności”.

Ruszyły zgłoszenia do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad”

Do końca maja można zgłaszać kandydatów do tegorocznej Nagrody Dziennikarskiej „Ślad”. Propozycje mogą wysyłać członkowie Kapituły oraz redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe.

Dżihad zalewa kolejne kraje Afryki. Dramat w Mozambiku

Coraz więcej zbrojnych grup powiązanych z tzw. Państwem Islamskim i Al-Kaidą pojawia się w Afryce. Coraz częściej kieruje nimi jednak nie tyle ideologia islamu, co chęć zysku. Ostatnim ich bastionem jest północ Mozambiku, skąd wypędzili ponad milion osób. Tamtejsi mieszkańcy cierpią teraz głód i potrzebują pilnego wsparcia humanitarnego.

Franciszek poprowadzi modlitwę w oknie papieskim. Pierwszy raz od miesiąca

W najbliższą niedzielę, 18 kwietnia Franciszek ponownie będzie przewodniczył modlitwie maryjnej okresu wielkanocnego “Regina Coeli” z okna Pałacu Apostolskiego i pozdrowi wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra – informuje serwis vaticannews.

Dwa lata od pożaru Notre Dame. “Polacy mają w sercach paryską katedrę”

Była 18:50, gdy w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku dostrzeżono pierwsze płomienie na dachu katedry Notre Dame. Świat patrzył z niedowierzaniem i smutkiem na płonący symbol chrześcijaństwa.

Nowy przeor wrocławskich dominikanów: konfrontujemy się z trudną przeszłością

Dominikanie we Wrocławiu wybrali o. Łukasza Miśko OP na nowego przeora Konwentu św. Wojciecha. Dotychczasowy prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w rozmowie z KAI wyjaśnia, że mimo przeprowadzki z Krakowa zachowa swoją funkcję. Odnosi się także do sprawy o. Pawła M.

O. Leon Knabit opuścił szpital. Dziękuje za modlitwę

Jak poinformowali tynieccy benedyktyni, o. Leon Knabit wyszedł ze szpitala. “Ojciec Leon czuje się dobrze i przekazuje wszystkim swoje pozdrowienia ” – czytamy na Facebooku.