Wiadomości

Tu przemawiają sami Bohaterowie. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego otwarte

Już w sobotę 29 lutego pierwsi indywidualni odwiedzający będą mogli zwiedzić Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Mt 5.14, uruchomione pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ekspozycja ma charakter mocno multimedialny.

Komunikat Nuncjatury ws. wizytacji w archidiecezji gdańskiej

Do chwili obecnej Nuncjatura nie otrzymała żadnej informacji, że Stolica Apostolska podjęła decyzję o wysłaniu wizytatora apostolskiego w celu zweryfikowania sytuacji w Archidiecezji Gdańskiej – informuje Nuncjatura Apostolska w Polsce w oświadczeniu z 27 lutego 2020 roku.

W piątek dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania dzieci i młodzieży

Z inicjatywy Episkopatu piątek 28 lutego jest w całym Kościele w Polsce Dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. W wielu kościołach biskupi poprowadzą specjalną liturgię pokutną połączoną z Drogą Krzyżową.

Papież Franciszek przeziębiony. Nie pójdzie na wieczorną liturgię pokutną

Udział papieża Franciszka w zaplanowanej na dziś liturgii pokutnej dla duchowieństwa Rzymu został odwołany. Według watykanistów Ojciec Święty źle się czuje z powodu przeziębienia.

Papież Franciszek obdarował właśnie Jasną Górę niezwykłym przywilejem

Nowy dar od papieża Franciszka dla Jasnej Góry. Sanktuarium otrzymało przywilej odpustu zupełnego „in perpetuo”, czyli ma „wieczystą moc” dla wszystkich wiernych nawiedzających to święte miejsce. To odpowiedź Stolicy Apostolskiej na prośbę Paulinów dla pobożności wiernych i ze względu na dobro duchowe milionów pielgrzymów przybywających do częstochowskiego klasztoru.

“Jesteśmy prochem, ale umiłowanym przez Boga”. Papież na Popielec

To nie jest czas na „bezużyteczne kazania”, ale żeby zauważyć, że choć jesteśmy tylko prochem, to prochem kochanym przez Boga – mówił papież Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. w rzymskiej bazylice św. Sabiny w Środę Popielcową 26 lutego.

Proces beatyfikacyjny dr Błeńskiej rozpocznie się 18 października

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej poinformował, że proces beatyfikacyjny dr Wandy Błeńskiej, polskiej lekarki i misjonarki rozpocznie się w Niedzielę Misyjną 18 października o g. 9.30 w katedrze poznańskiej.

Beatyfikacja nastolatka z Włoch być może już w maju

Beatyfikacja Carlo Acutisa, 15-letniego chłopca z Włoch już nazywanego patronem internautów, może się odbyć 1 maja w Asyżu – donosi portal Crux, powołując się na wypowiedź mamy kandydata na ołtarze. Powiedziała ona, że prośba o wyznaczenie daty uroczystości na ten termin wpłynęła do Stolicy Apostolskiej.

Papież potwierdza: w tym roku lecę do Iraku

Pozdrawiając podczas dzisiejszej audiencji ogólnej porą grupę Irakijczyków Ojciec Święty wyraził swoją bliskość i zapowiedział, nie precyzując daty, że w tym roku planowana jest jego pielgrzymka do tego kraju.

Franciszek: Wejdźmy z Jezusem na pustynię

Wejdźmy z Jezusem na pustynię, a wyjdziemy z niej kosztując Paschy, mocy Bożej miłości, która odnawia życie – mówił papież Franciszek w katechezie podczas audiencji generalnej w Środę Popielcową. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 12 tys. wiernych.