Wiadomości

Brytyjski książę Karol przyjedzie na kanonizację kard. Newmana

Książę Walii, Karol uda się za miesiąc do Watykanu i weźmie udział w kanonizacji bł. Johna Henry Newmana(1801-1890) – podał urząd następcy tronu – Clarence House.

Franciszek podarował Cerkwi prawosławnej bezcenne relikwie św. Piotra

Watykan ujawnił 13 września treść osobistego listu papieża Franciszka do patriarchy Bartłomieja. Papież wyjaśnia tam znaczenie daru, jaki przekazał 29 czerwca delegacji Bartłomieja. Był to bezcenny relikwiarz zawierający kości Apostoła Piotra.

Sanktuarium w Łagiewnikach dołącza do „Polski pod Krzyżem”

Tajemnica Krzyża jest nierozerwalnie związana z tajemnicą Miłosierdzia, dlatego sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach włącza się w akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem” – mówi kustosz sanktuarium ks. Zbigniew Bielas i zaprasza tych, którzy nie mogą pojechać do Włocławka na uroczystości do Łagiewnik.

Watykan potwierdza podróż Franciszka do Japonii i Tajlandii w listopadzie

Ojciec Święty Franciszek odbędzie w listopadzie podróż apostolską do Japonii i Tajlandii – poinformowało dziś oficjalnie biuro prasowe Watykanu. Królestwo Tajlandii papież odwiedzi w dniach 20-23 listopada i prosto stamtąd poleci do Japonii – 23-26 listopada.

Kard. Nycz na audiencji u patriarchy Moskwy Cyryla

Kard. Kazimierz Nycz został 12 września przyjęty na audiencji przez Patriarchę Moskiewskiego i całej Rusi Cyryla w Klasztorze Daniłowskim – najstarszym prawosławnym klasztorze w Moskwie – podaje w komunikacie sekretarz arcybiskupa warszawskiego. Na spotkaniu był również obecny Nuncjusz apostolski w Rosji Arcybiskup Celestino Migliore.

Franciszek przyjął prezydenta Serbii

Franciszek przyjął 12 września w Watykańskim Pałacu Apostolskim prezydenta Serbii Alaksandara Vučicia, który następnie spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył sekretarz ds. stosunków z państwami abp Paul Richard Gallagher. Spotkanie z papieżem z udziałem 2 tłumaczy trwało 35 minut.

Katolicy w Wielkiej Brytanii przeciw obowiązkowym zajęciom z gender w szkołach

Katolicy posyłający swoje dzieci do szkół w Wielkiej Brytanii protestują przeciwko wprowadzeniu jako obowiązkowego przedmiotu o nazwie „Relationships Education” (Edukacja o związkach). Według nich przemycana jest tam w dużych ilościach ideologia gender.

Dominikanie budują na Lednicy stały dom zakonny

Przy ośrodku duszpasterskim na Polach Lednickich powstaje dom zakonny ojców dominikanów. Zamieszka w nim na stałe pięciu braci, którzy obejmą ośrodek stałą duchowa opieką. – Na razie będzie to dom filialny klasztoru poznańskiego – informuje o. Wojciech Surówka OP, przełożony domu.

Kard. Nycz spotkał się z metropolitą Hilarionem w Moskwie

Kard. Kazimierz Nycz spotkał w środę 11 września się z metropolitą wołokołamskim Hilarionem – podaje archidiecezja warszawska. Metropolita warszawski przebywa z kilkudniową wizytą w Moskwie.

Orędzie papieża na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

„Wszyscy tworzymy jedno” (Ef 4,25). „Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich” – to tytuł orędzia Franciszka na tegoroczny 53. już Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy obchodzić go w Polsce 15 września.