Wiadomości

Znacząco wzrosła liczba pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę

Aż o ponad 4 tysiące więcej pieszych pielgrzymów niż w zeszłym roku przybyło dotąd na Jasną Górę w tegorocznym „sezonie” pielgrzymkowym, od maja do 15 sierpnia. Tylko na dzisiejszą uroczystość Wniebowzięcia NMP dotarły 64 grupy a w nich 70 tys. osób. Wzrost widać też wśród pielgrzymów „rowerowych” oraz wśród osób młodych, zmierzających do tego sanktuarium.

Wieczór Pielgrzyma u podnóża Jasnej Góry

Ciepła zupa, zimne lody, koncert, wspólna modlitwa – tak wyglądał wczorajszy Wieczór Pielgrzyma zorganizowany u podnóża Jasnej Góry przez ojców pallotynów z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przybyli nań uczestnicy zakończonych wczoraj pieszych pielgrzymek, w tym spora grupa młodych z WAPM, która przyszła z Warszawy.

308.Warszawska Pielgrzymka Piesza już na Jasnej Górze

Z domu Matki Życia na Jasną Górę dotarła 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Prowadzona przez Paulinów jedna z najstarszych kompanii była w tym roku także przygotowaniem do podniesienia do rangi sanktuarium kościoła św. Ducha w Warszawie, z którego pielgrzymka od 1711 r. wyrusza.

Abp Budzik podjął kroki prawne wobec ks. Kachnowicza

Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – informuje rzecznik archidiecezji lubelskiej. Ks. Kachnowicz ogłosił, że odszedł z kapłaństwa i zaangażował się w środowisko LGBT.

Warszawskie pielgrzymki wchodzą na Jasną Górę

Dziś zdecydowanie dzień „warszawski” na Jasnej Górze: wchodzą wszystkie pielgrzymki z Warszawy, w których łącznie do sanktuarium zmierzało kilkanaście tysięcy osób. Jako pierwsza do Matki Bożej dotarła Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, zdecydowanie zdominowana przez młodzież.

Paryż: do 23 sierpnia odkażanie okolic katedry Notre-Dame

Od 12 do 23 sierpnia trwają prace przy odkażaniu okolic katedry Notre-Dame w Paryżu. Zostały one skażone ołowiem podczas pożaru dachu świątyni, do jakiego doszło 15 kwietnia.

Czy w Paragwaju wydarzył się cud eucharystyczny?

Hiszpańskojęzyczne media żyją od kilku dni historią zgłoszoną już do biskupa miejsca przez księdza Gustavo Palaciosa z parafii w Puku-Areguá w Paragwaju. Niosąc konsekrowane hostie do chorych w pewnym momencie odkrył, że z puszki, w której je niósł wycieka czerwona ciecz, pachnąca różami.

Przewodniczący Episkopatu Słowacji w obronie abp. Jędraszewskiego

Proszę mi pozwolić, w imieniu Konferencji Episkopatu Słowacji, wyrazić solidarność z Konferencją Episkopatu Polski, a w szczególny sposób z metropolitą Krakowa arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, w związku z atakami, jakich doznaje po skrytykowaniu niektórych zachowań tych, którzy wspierają nowe ideologie – napisał abp Stanislav Zvolenský, przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji, w liście do abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Na Jasną Górę wchodzi dziś pielgrzymka za pielgrzymką

Dziś kolejny dzień pielgrzymkowego szczytu na Jasnej Górze. Wejścia pieszych pielgrzymów zaczęły się od 7 rano i potrwają cały dzień. 13 sierpnia ma dotrzeć do Maryi 12 dużych pieszych kompanii i kilka poruszających się w inny sposób. Łącznie – kilkanaście tysięcy osób.

Argentyński niewolnik w drodze na ołtarze

Czarnoskóry niewolnik, który był pierwszym opiekunem figury Matki Bożej z Luján, patronki Argentyny został oficjalnie kandydatem na ołtarze. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Negro Manuela.