Wiadomości

Elżbieta od Trójcy Świętej będzie świętą

Słynna francuska karmelitanka bosa, bł. Elżbieta od Trójcy Świętej (1880-1906) będzie wkrótce ogłoszona świętą.

Nikaragua: kardynał ogłoszony bohaterem narodowym

Nikaraguański kardynał Miguel Obando y Bravo został Bohaterem Narodowym Pojednania i Pokoju.

Papież przyjął zaproszenie do Pakistanu

Papież Franciszek przyjął zaproszenie premiera Nawaza Sharifa do odwiedzenia Pakistanu. Do wizyty miałoby dojść jeszcze w tym roku – donoszą pakistańskie media.

Watykan: na placu św. Piotra rozpoczęło pracę ambulatorium dla bezdomnych

Na polecenie papieża Franciszka powstała na placu św. Piotra niewielka placówka medyczna dla licznych bezdomnych, przebywających wokół Watykanu.

„Muzealnictwo i ochrona dziedzictwa kulturowego”

To tytuł spotkania wieńczącego Kongres Muzealników i Konserwatorów Polskich 29 lutego w Warszawie a jednym z jego tematów jest status muzeów diecezjalnych.

Kard. Bassetti autorem rozważań do tegorocznej Drogi Krzyżowej w Koloseum

Papież Franciszek wybrał autora rozważań do tegorocznej Drogi Krzyżowej w Koloseum, jaka tradycyjnie odbędzie się w Wielki Piątek, 25 marca. Przygotuje je metropolita Perugii, kard. Gualtiero Bassetti.

Przed Dniami w Diecezjach – spotkanie u wojewody

Darmowe przejazdy i wstęp do instytucji kultury oraz opracowanie specjalnego poradnika dla młodych pielgrzymów – to niektóre z rekomendacji wojewody mazowieckiego w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.

Biblie audio dostępne w prawie tysiącu językach

Pismo Święte w wersji audio jest obecnie dostępne w 954 językach, co oznacza, że przynajmniej teoretycznie może ono dotrzeć do ponad 6 miliardów, czyli 85 proc. mieszkańców Ziemi.

Papież Franciszek: Miłosierdzie może leczyć rany i może zmienić historię

Popełnione zło pozostawia bolesne ślady, a ludzka historia nosi jego rany. I wtedy miłosierdzie ukazuje najlepszą drogę, którą trzeba pójść. Miłosierdzie może leczyć rany i może zmienić historię, ale otwórz swoje serce na miłosierdzie – mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 24 lutego w Watykanie.

Papież: Boże Miłosierdzie jest silniejsze niż ludzki grzech

O tym, że Boże Miłosierdzie jest silniejsze niż ludzki grzech mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 24 lutego w Watykanie.