Wiadomości

Ks. prof. Andrzej Szostek: Czy homoseksualista może zostać świętym?

– Homoseksualiści, tak jak my wszyscy, są powołani do świętości, przy całej świadomości, że dla nich może to być trudna droga krzyżowa – tłumaczy ks. prof. Andrzej Szostek MIC, znany etyk z KUL.

Od 1 do 8 października – Tydzień Modlitwy za uchodźców

„Umrzeć z nadziei”- pod takim hasłem będą odbywać się nabożeństwa w całej Polsce. To modlitwy w intencji uchodźców- przede wszystkim tych, którzy zginęli w drodze do Europy lub znaleźli bezpieczne schronienie.

Ks. Jacek Międlar wystąpił ze zgromadzenia Księży Misjonarzy

Opuścił zgromadzenie na własną prośbę. Znany był z gorącego poparcia dla środowisk nacjonalistycznych i narodowych, wspierając je w swoich homiliach oraz występując na wiecach.

Aleppo: dzieci chrześcijańskie i muzułmańskie modlą się o pokój

W całej Syrii odbędzie się modlitwa dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich o pokój. Zwrócą się z apelem do mocarstw o zakończenie wojny.

Franciszek: Kościół jest dla wszystkich, a nawet przede wszystkim dla złych

„Kościół jest miłosierdziem” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Treść katechezy.

Papież na „Anioł Pański”: świadczcie życiem o tym, co przekazujecie w katechezie

Do świadczenia życiem o tym, co przekazują w katechezie wezwał papież Franciszek uczestników Jubileuszu Katechetów w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”.

Uwaga na fałszywe relikwie św. Siostry Faustyny

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia ostrzegają przed fałszywymi relikwiami. Wystawiono ja na międzynarodowym portalu aukcyjnym.

Franciszek: nie ma alternatywy dla miłości miłosiernej

„Miłość miłosierna jest jedyną drogą, którą należy podążać” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Treść katechezy.

Apel z Asyżu: nigdy więcej wojny!

Uczestnicy Światowego Dnia Modlitwy o Pokój skierowali swoje słowa szczególnie do przywódców narodów.

Asyż: papież przybył na Światowy Dzień Modlitwy o Pokój

Franciszek przybył na Światowy Dzień Modlitwy o Pokój w Asyżu. W spotkaniu uczestniczy ok. 500 przywódców religijnych i polityków z całego świata, a także 25 uchodźców.