Wiadomości

Zakończyła się standardowa rejestracja uczestników ŚDM

Ponad 562 tys. w pierwszej fazie, ponad 358 tys. w drugiej fazie – tyle osób zarejestrowało się na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Zakończona o północy rejestracja w standardowym systemie rejestracyjnym trwała 340 dni.

Przesłanie Kościołów w Polsce w sprawie uchodźców

Sygnatariusze, reprezentujący Kościół katolicki w Polsce i Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej apelują o solidarne działania instytucji i jednostek, by odpowiedzieć na stojące przed Europą wyzwanie.

Franciszek przewodniczył uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła

Przed pokusą zamknięcia się w sobie Kościoła w obliczu zagrożeń przestrzegł Franciszek podczas Mszy św. w Watykanie z okazji uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła

Jasna Góra na miesiąc przed papieską pielgrzymką

Dokładnie za miesiąc, 28 lipca papież Franciszek przybędzie z pielgrzymką na Jasną Górę.

Franciszek: nutą przewodnią życia Benedykta XVI jest umiłowanie Boga

Na umiłowanie Boga przenikające całą posługę Benedykta XVI zwrócił uwagę papież Franciszek podczas uroczystości z okazji 65 rocznicy święceń kapłańskich papieża-seniora w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

Franciszek w Armenii – pierwszym chrześcijańskim kraju świata

Wspólna modlitwa papieża i katolikosa Garegina II w katedrze Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego (OKA) w Eczmiadzynie, spotkanie z władzami cywilnymi i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim, wizyta w kompleksie pomnikowym Cicernakaberd w Erywaniu, Msza św. …

Ks. Tuszyński laureatem nagrody „Barwy Wolontariatu”

Prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Barwy Wolontariatu”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

Franciszek: dziś kara śmierci jest nie do przyjęcia

W dzisiejszych czasach kara śmierci jest nie do przyjęcia, niezależnie od tego jak poważna byłaby zbrodnia osoby skazanej – powiedział papież w wideoprzesłaniu na odbywający się w Oslo VI Światowy Kongres Przeciw Karze Śmierci.

Watykan: 16 października Kościół będzie miał pięcioro nowych świętych

Papież Franciszek razem z kardynałami zebranymi na zwyczajnym konsystorzu publicznym podjął decyzję w sprawie kanonizacji pięciorga błogosławionych. Jednocześnie postanowił, że czterech kardynałów-diakonów zostało wyniesionych do grona kardynałów-prezbiterów.

Kościół w Polsce ma 334 nowych księży diecezjalnych

To o pięciu więcej, niż w ubiegłym roku. Najwięcej święceń przyjęło 19 diakonów w diecezji tarnowskiej.