Wiadomości

Franciszek jedzie do Meksyku

Celem dwunastej zagranicznej podróży Franciszka jest Meksyk. W dniach 12-17 lutego br. odwiedzi on sześć miast: stołeczny Meksyk, Ecatepec, San Cristóbal de las Casas, Tuxtla Gutiérrez, Morelia i Ciudad Juárez.

Warszawa: prezentacja papieskiego orędzia na XXIV Światowy Dzień Chorego

W klasztorze ojców bonifratrów w Warszawie odbyła się w poniedziałek 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego.

Ogólnopolska akcja „Misjonarz na Post”

Po raz trzeci rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.

Franciszek wzywa do działań na rzecz pokoju w Syrii

Głębokie zaniepokojenie trudną sytuacją ludności Syrii, ogarniętej gwałtownymi walkami i zmuszonej do opuszczenia swych stron rodzinnych, wyraził Franciszek na zakończenie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 7 lutego w Watykanie.

Papież do grup o. Pio: Kościół potrzebuje sług miłosierdzia

O św. Pio z Pietrelciny jako słudze miłosierdzia a także o znaczeniu modlitwy oraz konkretnych dzieł miłosierdzia – mówił w sobotę 6 lutego papież Franciszek do ponad 50 tys. członków grup modlitewnych Ojca Pio zgromadzonych na placu św. Piotra.

W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Pod hasłem „Młodzi, nie dajcie się zniewolić” rozpocznie się 7 lutego w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Papież spotka się z patriarchą Cyrylem. Pierwsze takie wydarzenie w historii

W drodze do Meksyku, papież Franciszek wyląduje na lotnisku w Hawanie i spotka się z patriarchą Moskwy Cyrylem – poinformował o. Federico Lombardi SJ.

Portugalia: wizyta papieża w Fatimie w maju 2017 r.

Papież Franciszek przybędzie do Fatimy w 2017 r. na uroczystości setnej rocznicy objawień maryjnych, które miały miejsce w tej portugalskiej miejscowości. Wizyta została zaplanowana ma maj.

Warszawa pożegnała wybitnego katechetyka

Pogrzebowi ks. prof. Romana Murawskiego SDB – jednego z najwybitniejszych posoborowych polskich katechetyków przewodniczył 3 lutego w bazylice Serca Jezusowego kard. Kazimierz Nycz

Ziemia Święta: miejsce chrztu Jezusa na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) wpisała na swoją Listę Światowego Dziedzictwa miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan.