Wiadomości

Hiszpania: nowe zaświadczenia o przebyciu Szlaku św. Jakuba

Biuro Obsługi Pielgrzyma (Oficina de Acogida del Peregrino) przy katedrze w Santiago de Compostela zaczęło wydawać pątnikom nowy dokument o przebytym przez nich szlaku. Zawiera on o wiele więcej danych niż dotychczasowy i jest odpowiedzią na postulaty, które od lat otrzymywała kapituła katedralna.

Szczecin: najdłuższa pielgrzymka już w drodze na Jasną Górę

Ponad 230 osób jest już w drodze na trasie najdłuższej w Polsce Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pątnicy mają do pokonania około 640 kilometrów. Pielgrzymi szlak wiedzie już z Pustkowa nad morzem, skąd pierwsza grupa wyszła w sobotę. W środę, 29 lipca, najwięcej osób wyruszyło po porannej Mszy św. z sanktuarium na os. Słonecznym w Szczecinie.

Ludźmierz: 500 osób na oazowym dniu skupienia – przedsmak ŚDM 2016

– Bardzo się cieszę, że jest was tutaj tylu, to jest przedsmak ŚDM w Krakowie – mówił ks. Kazimierz Klimczak, proboszcz parafii w Ludźmierzu, gdzie w tamtejszym sanktuarium Królowej Podhala odbywa się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

Wielka Brytania: w minionym ćwierćwieczu zniszczono ponad 2 mln. ludzkich embrionów

Według danych brytyjskiego ministerstwa zdrowia w okresie od zalegalizowania w 1990 roku Zjednoczonym Królestwie zapłodnienia „in vitro” zniszczono 2.227.972 ludzkich embrionów.

W Warszawie podpisano apel o godne uczczenie obchodów Powstania Warszawskiego

W warszawskim Ratuszu, podczas konferencji prasowej zaprezentowano program obchodów oraz spot promujący uczczenie minutą ciszy pamięć poległych w Powstaniu.

Warszawa: w Komendzie Głównej uczczono pamięć o poległych policjantach

Odsłonięciem trzech tabliczek epitafijnych na Tablicy Pamięci w Komendzie Głównej Policji z nazwiskami policjantów, uczczono pamięć trzech policjantów, którzy zginęli na służbie w minionych latach. Modlitwie w intencji policjantów przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. Dziś obchodzona jest 96. rocznica powołania Policji Państwowej.

Kraków: zegar odlicza czas do ŚDM 2016

„Ten zegar to nie tylko zabawa, to także wezwanie dla nas wszystkich, abyśmy dobrze samych siebie przygotowali, abyśmy skorzystali z czasu łaski, bo ten rok i dni, na które czekamy są czasem łaski” – mówił dziś kard. Stanisław Dziwisz uruchamiając przed Bazyliką Mariacką specjalny zegar odmierzający czas do ŚDM Kraków 2016.

Kraków: dokładnie rok do ŚDM 2016

„Zaczynamy odliczać dni dzielące nas od tego wielkiego wydarzenia, a pomagać nam w tym będzie zegar umieszczony na frontonie Bazyliki Mariackiej, wznoszącej się w sercu historycznego Krakowa” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz rozpoczynając Mszę św. w intencji ŚDM.

Papież Franciszek zapisał się jako pierwszy uczestnik ŚDM w Krakowie

Trzema kliknięciami na tablecie papież Franciszek zapisał się jako pierwszy uczestnik obchodów XXXI Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Zrobił to w oknie swej biblioteki po południowej modlitwie „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie. Otworzył w ten sposób rejestrację młodzieży z całego świata na ŚDM.

Prezydent podpisał ustawę o in vitro

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę „o leczeniu niepłodności”, ale zakwestionował przepis dotyczący pobierania komórek rozrodczych od dawcy, który jest niezdolny do świadomego wyrażenia zgody. Tym samym odesłał ten przepis do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny.