Papież: idźmy drogą Jezusa – służby i daru z siebie

„Jesteśmy wezwani, aby wybrać drogę Jezusa: drogę służby, daru z siebie, zapomnienia o sobie. Możemy wyruszyć na tę drogę zastanawiając się w tych dniach i spoglądać na krzyż, «katedrę Boga», aby nauczyć się miłości …

Papież na Instagramie

„Rozpoczynam nową drogę na Instagramie, aby podążać razem z Wami szlakiem miłosierdzia i czułości Boga” – tak brzmi dzisiejszy papieski tweet inaugurujący obecność Franciszka w kolejnym serwisie społecznościowym. Papieskie konto na Instagramie, który umożliwia …

Papież: Boże miłosierdzie pociesza i otwiera serca na nadzieję

O Bożym miłosierdziu zdolnym do pocieszenia i otwarcia serc strapionych na nadzieję mówił 16 marca Franciszek podczas audiencji ogólnej.

5 kanonizacji – w tym matki Teresy z Kalkuty i o. S. Papczyńskiego

Podczas dzisiejszego konsystorza w sprawach kanonizacyjnych papież Franciszek postanowił, że kanonizacja bł. Stanisława Papczyńskiego oraz Marii Elżbiety Hesselblad odbędzie się 5 czerwca, zaś bł. Matki Teresy z Kalkuty – 4 września – poinformowało Biuro …

Papieskie kondolencje po zamachach w Turcji i Wybrzeżu Kości Słoniowej

Papież Franciszek przesłał kondolencje po zamachach terrorystycznych, do jakich doszło wczoraj w stolicy Turcji Ankarze i w kurorcie Grand-Bassam na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Watykan o pielgrzymce papieża do Polski

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wydało w sobotę 12 marca komunikat, dotyczący wizyty w Polsce papieża Franciszka.

Po zakończeniu rekolekcji Franciszek powrócił do Watykanu

W piątek 11 marca Franciszek powrócił do Watykanu po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych w Domu Boskiego Mistrza w Ariccii pod Rzymem.

Elżbieta od Trójcy Świętej będzie świętą

Słynna francuska karmelitanka bosa, bł. Elżbieta od Trójcy Świętej (1880-1906) będzie wkrótce ogłoszona świętą.

Papież przyjął zaproszenie do Pakistanu

Papież Franciszek przyjął zaproszenie premiera Nawaza Sharifa do odwiedzenia Pakistanu. Do wizyty miałoby dojść jeszcze w tym roku – donoszą pakistańskie media.

Watykan: na placu św. Piotra rozpoczęło pracę ambulatorium dla bezdomnych

Na polecenie papieża Franciszka powstała na placu św. Piotra niewielka placówka medyczna dla licznych bezdomnych, przebywających wokół Watykanu.