Następne Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem miłości rodzinnej

„Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości” – to ogłoszone dziś hasło najbliższego X Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie w dniach 23-27 czerwca 2021 roku. Hasło ogłosiła watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Franciszek: naszą nadzieją jest przebaczenie Jezusa

W obliczu zagrożenia złem Jezus staje po naszej stronie i przychodzi nam z pomocą, pragnąc nawrócić zło i obdarzyć swoim przebaczeniem, które jest naszą nadzieją – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie Ojciec Święty mówił o siódmej prośbie Modlitwy Pańskiej: „Ale nas zachowaj od złego” (Mt 6,13b). Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj ok. 20 tys. wiernych.

Pochodzący z Polski nowy nuncjusz Gwinei przyjął święcenia biskupie

Pochodzący z Torunia ks. Tymon Chmielecki, mianowany przez papieża nowym nuncjuszem apostolskim w dwóch afrykańskich krajach przyjął dziś święcenia biskupie w bazylice św. Piotra w Watykanie. Konsekrował go kard. Pietro Parolin – jego dotychczasowy zwierzchnik, ponieważ ks. Chmielecki pracował w dyplomacji papieskiej.

Jezus jest jedynym Pasterzem, który do nas mówi, zna nas i strzeże

Do modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne oraz do duchowego wspierania kapłanów i neoprezbiterów wezwał wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli 12 maja w Watykanie. Nawiązują do przypadającej dziś Niedzieli Dobrego Pasterza, a zarazem Światowego Dnia Modlitw o Powołania, podkreślił, że to Jezus jest jedynym Pasterzem, który do nas mówi, zna nas i strzeże

Franciszek na Dzień Modlitw o Powołania

Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga – taki tytuł nosi papieskie Orędzie na 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jest on obchodzony w IV Niedzielę Wielkanocną i w tym roku przypadnie jutro -12 maja.

Papież opublikował przepisy w sprawach przestępstw wobec małoletnich

Stolica Apostolska opublikowała dziś list apostolski motu proprio „Vos estis lux mundi” papieża Franciszka, zawierający przepisy dotyczące wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Odrębną część dokumentu stanowią przepisy dotyczące biskupów.

Franciszek do Polaków: niech wam towarzyszy opieka św. Stanisława

„Niech wam towarzyszy opieka św. Stanisława i Boże błogosławieństwo!” – powiedział Ojciec Święty do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Franciszek o relacjach z prawosławiem i diakonacie kobiet

Podczas improwizowanej konferencji prasowej na pokładzie samolotu lecącego ze Skopje do Rzymu dziennikarze pytali Franciszka o wrażenia z podróży do Bułgarii i Macedonii, relacje z prawosławiem ale również o kontrowersje związane z diakonatem kobiet.

Papież mianował moderatorów Synodu dla Amazonii

Ojciec Święty mianował relatorem generalnym kard. Cláudio Hummesa OFM, zaś sekretarzami specjalnymi bp. Davida Martíneza De Aguirre Guinea OP oraz ks. Michaela Czernego SJ.

O co modli się Franciszek w maju

Franciszek w intencji modlitewnej na maj dziękuje osobom zakonnym, kapłanom, świeckim i misjonarzom za ich zaangażowanie w prace na kontynencie afrykańskim oraz wzywa do modlitwy za tamtejszą wspólnotę Kościoła, by przyczyniała się do jedności tamtejszych narodów.