Prezydent Putin przybył na spotkanie z papieżem

Z godzinnym opóźnieniem prezydent Rosji Władimir Putin przybył do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka. Jest to ich trzecie spotkanie.

Dziś o 13. papież Franciszek przyjmie Władimira Putina

Dziś o 13. po południu papież Franciszek przyjmie w Watykanie prezydenta Rosji Władimira Putina. Ze tym spotkaniem wielu ludzi wiąże nadzieje na zaproszenie papieża do Rosji, ale też na szczerą rozmowę o toczących się na świecie konfliktach, zwłaszcza tym w Syrii.

Watykański dokument o gender [PEŁNY TEKST]

„Mężczyzną i kobietą ich stworzył. Z myślą o drodze dialogu na temat kwestii gender w edukacji” – to tytuł opublikowanego 10 czerwca przez Kongregację ds. Edukacji Katolickiej nowego dokumentu dotyczącego ludzkiej płciowości. Właśnie ukazało się jego tłumaczenie na język polski.

Watykan przypomina o tajemnicy spowiedzi. Jest specjalny dokument

Tajemnica spowiedzi nigdy i z jakiegokolwiek powodu nie może być naruszona – stanowczo przypomina Penitencjaria Apostolska w nocie opublikowanej 1 lipca 2019 r. Dokument ten potwierdza również, że nigdy nie można uzależniać udzielenia rozgrzeszenia od obietnicy oddania się przez penitenta w ręce organów sprawiedliwości.

Kard. Newman będzie ogłoszony świętym 13 października

Watykan ogłosił dziś datę kanonizacji kard. Johna Henry’ego Newmana oraz czterech innych błogosławionych. Uroczystość odbędzie się 13 października w Watykanie podczas Synodu Biskupów poświęconego Amazonii.

Papież odprawi Mszę dla uchodźców

Dokładnie w 6. rocznicę swojej wizyty na Lampedusie, będącej pierwszym przystankiem dla wielu migrantów w drodze do Europy, papież Franciszek chce dla nich i z nimi odprawić Mszę św. Będzie ona miała miejsce 8 lipca o godz. 11 w bazylice św. Piotra.

Franciszek: uczeń Chrystusa musi być rozmiłowany w swoim Panu

Bycie uczniem Chrystusa wymaga wędrowności, gotowości i stanowczości, aby odwzajemnić bezcenną łaskę Boga, z miłości dla Pana – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Franciszek: nie bądźmy chrześcijanami letnimi

Nie bądźmy chrześcijanami letnimi, lecz odnajdujmy nasze korzenie w codziennej relacji z Jezusem i w mocy Jego przebaczenia – powiedział papież podczas Eucharystii sprawowanej z okazji uroczystości apostołów Piotra i Pawła. Ojciec Święty zachęcił zgromadzonych, w tym arcybiskupów-metropolitów mianowanych w ciągu minionego roku, by byli świadkami życia, przebaczenia oraz świadkami Jezusa.

We wrześniu Papież odwiedzi Mozambik, Madagaskar i Mauritius

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało program oficjalny podróży apostolskiej Ojca Świętego do trzech krajów afrykańskich: Mozambiku, Madagaskaru i Republiki Mauritius. Odbędzie się ona w dniach 4-10 września bieżącego roku.

Papież-senior przyjął włoskich dziennikarzy

Włoski dziennik „Corriere della Sera” publikuje dziś w swoim weekendowym magazynie relację z rozmowy, jaką jego dziennikarzom udało się przeprowadzić z papieżem-seniorem. Rozmowa nie ma formy wywiadu, bo tych Benedykt XVI od czasu rezygnacji konsekwentnie nie udziela. Jest za to ciekawym reportażem – zapisem spotkania z tą niezwykłą postacią Kościoła.