Lahaur: międzyreligijna modlitwa za ofiary zamachu

Wezwanie do zdecydowanego sprzeciwienia się wszelkim formom fundamentalizmu religijnego i terroryzmu wybrzmiało w Lahaurze podczas międzyreligijnej modlitwy za ofiary niedawnego zamachu, jaki miał miejsce w tym pakistańskim mieście. Imam i ksiądz wyczytali nazwiska wszystkich …

Indyjscy biskupi: uprowadzony w Jemenie salezjanin żyje

Pochodzący z Indii salezjanin ks. Tom Uzhunnalil, który przed miesiącem został uprowadzony podczas zamachu terrorystycznego w Jemenie żyje i jest bezpieczny – poinformowała minister spraw zagranicznych Indii, Sushma Swaraj. Informację tę potwierdziła Konferencja Biskupów …

Rzym: rozpoczął się Europejski Kongres Miłosierdzia

W kościele św. Andrzeja „della Valle” w centrum Rzymu rozpoczął się 31 marca po południu Europejski Kongres Apostolski Miłosierdzia. Potrwa on do 4 kwietnia.

Chiny: 20 tysięcy ochrzczonych w Wigilię Paschalną

W Wigilię Paschalną w Chinach ponad 20 tys. osób przyjęło chrzest w Kościele katolickim.

Pogłoski o ukrzyżowaniu ks. Uzhunnalila są fałszywe

Pogłoski o ukrzyżowaniu ks. Toma Uzhunnalila są fałszywe – oświadczył wikariusz apostolski Arabii Południowej, bp Paul Hinder.

Wielki Czwartek dniem modlitwy za uprowadzonego kapłana

O przeżycie Wielkiego Czwartku na szczególnej modlitwie za prześladowanych chrześcijan apeluje przełożony generalny salezjanów.

Przewodniczący COMECE wstrząśnięty zamachami w Brukseli

„Po zamachach na lotnisku i metro w Brukseli jestem wstrząśnięty i pogrążony w smutku” – napisał kard. Reinhard Marx, przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Algieria: ku beatyfikacji trapistów z Tibhirine

Stale rośnie zainteresowanie trapistami z opactwa Tibhirine, zamordowanymi w Algierii w 1996 roku – powiedział Radiu Watykańskiemu postulator w ich procesie kanonizacyjnym.

Jerozolima: otwarto Muzeum Ziemi Świętej

Przy Drodze Krzyżowej (Via Dolorosa) w Jerozolimie 17 marca otwarto pierwszą sekcję multimedialnego Muzeum Ziemi Świętej.

Rok 2015 rekordowy dla sanktuarium w Fatimie

Sanktuarium w Fatimie zanotowało w ubiegłym roku rekordową liczbę grup pielgrzymów.