Metropolita Lyonu zapowiada dymisję

Postanowiłem udać się do Ojca Świętego, aby złożyć jemu moją dymisję – napisał w oświadczeniu kard. Philippe Barbarin, metropolita Lyonu, skazany wyrokiem sądu na 6 miesięcy więzienia za nie doniesienie o molestowaniu seksualnym.

Annuario Pontificio: na świecie żyje 1,3 mld katolików

Na koniec 2017 kulę ziemską zamieszkiwało ponad 7,4 mld ludzi, wśród których żyło 1,313 mld ochrzczonych katolików. Posługiwało wśród nich prawie 414,6 tys. kapłanów diecezjalnych i zakonnych – donosi najnowszy Rocznik Statystyczny Kościoła, publikowany raz na 3 lata.

Światowy Kongres Żydów cieszy się z otwarcia archiwów Piusa XII

Światowy Kongres Żydów (WJC) i Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie z zadowoleniem przyjęły decyzję papieża Franciszka o udostępnieniu naukowcom dokumentacji z okresu pontyfikatu Piusa XII – napisał w liście do Ojca Świętego prezydent WCJ.

W Brazylii trwają rekolekcje „karnawałowe”

Brazylia od piątku 1 marca do Środy Popielcowej przeżywa czas karnawału. W wielu miastach trwają zabawy na ulicach a szkoły samby rywalizują o tytuł najlepszej. Dla wielu osób czas ten jest również okazją do bliższego spotkania z Bogiem oraz przeżycia rekolekcji. W ich organizację włączają się również polscy pallotyni, pracujący od ponad 40 lat w Brazylii

Co zobaczyli pracownicy Caritas w Jemenie?

Nasi pracownicy widzieli krzywdę, z którą żaden kraj w pojedynkę sobie nie poradzi – donoszą pracownicy Caritas, którzy właśnie wrócili z misji pomocowej dla Jemeńczyków w Dżibuti. Siły łączą z PAH, aby pomagać skuteczniej.

Franciszek w rzymskiej parafii: wystrzegajcie się obmowy

Papież Franciszek odwiedził w niedzielę po południu rzymską parafię św. Kryspina z Viterbo. W homilii podczas Mszy św. radził, aby modlić się za tych, których mamy ochotę obmówić.

Bliżej beatyfikacji ks. Hamela – zamordowanego przez islamistów

Kończy się pierwsza faza procesu beatyfikacyjnego zamordowanego w 2016 roku ks. Jacquesa Hamela. Według informacji francuskiego dziennika „La Croix” etap diecezjalny zostanie zamknięty w archidiecezji Rouen 9 marca.

Papież wzywa do całkowitego zniesienia kary śmierci

Franciszek wezwał rządy i wszystkich odpowiedzialnych do poczynienia koniecznych kroków w celu całkowitego wyeliminowania kary śmierci. Papież apelował o to w wideoprzesłaniu do uczestników VII światowego kongresu poświęconego temu tematowi.

USA: „Tradsi” są bardziej religijni niż „zwykli” katolicy

Amerykańscy uczestnicy Mszy łacińskich w tzw. nadzwyczajnym rycie są religijniejsi i wierniejsi nauczaniu Kościoła niż ci chodzący na Mszę w rycie zwykłym. To wnioski z badania przeprowadzonego przez jedną z uczelni katolickich w USA.

Australijski kardynał Pell uznany winnym molestowania małoletnich

Sąd w Melbourne w Australii uznał kard. George’a Pell’a winnym seksualnego wykorzystywania małoletnich, którego miał się dopuścić w latach dziewięćdziesiątych. Purpurat zarzecza stawianym mu oskarżeniom, a jego adwokat zapowiada złożenie apelacji.