Zespół KEP rozmawiał o działaniach serwisu Zwiedzeni

Działalność serwisu Zwiedzeni.pl, opiniującego środowiska związane z nową ewangelizacją – to jeden z tematów, o których rozmawiali członkowie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji podczas obrad 5 listopada w Laskach pod Warszawą.

„Panama w Krakowie”: duchowy telemost na ŚDM 2019

Nie możesz jechać na ŚDM do Panamy w styczniu nadchodzącego roku? Wybierz się do Krakowa, gdzie w trakcie trwania spotkania w Panamie będzie trwał „duchowy telemost” ze zgromadzonymi z Franciszkiem w Panamie.

Klerycy poznańskiego seminarium rozpoczęli rok propedeutyczny

Trzynastu kleryków, którzy rozpoczęli rok propedeutyczny, przyjęto uroczyście do wspólnoty alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. W inauguracji roku formacyjnego, która odbyła się w poznańskim seminarium 5 listopada, uczestniczył abp Stanisław Gądecki

Spektakl o prymasie Hlondzie już dziś w TVP

Już dziś wieczorem w Telewizji Polskiej premiera spektaklu „Prymas Hlond” w reżyserii Pawła Woldana. Sztuka przybliża najważniejsze momenty z emigracyjnego życia Kardynała – od wybuchu II wojny światowej, aż do powrotu do Polski w lipcu 1945 roku.

Kraków: Już niedługo Światowy Dzień Ubogich

Pod hasłem: „Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał” odbędzie się w Krakowie II Światowy Dzień Ubogich. Cykl wydarzeń modlitewnych, kulturalnych i społecznych trwać będzie od 11 do 18 listopada.

„Wymodlona i wywalczona wolność”

– Bolesna historia naszej Ojczyzny powinna wyczulać nas na zagrożenia duchowej wolności i suwerenności narodu – piszą biskupi w liście pasterskim z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Zakończył się proces beatyfikacyjny ks. Wincentego Granata. Dokumentacja już w Watykanie

W Sandomierzu zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego wybitnego teologa. A dziś biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przekazał całą dokumentację tej sprawy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

Procesja żałobna na Wawelu z modlitwą za królów

W intencji królów, wieszczów i bohaterów narodowych w katedrze na Wawelu odbyła się w Dzień Zaduszny uroczysta procesja żałobna. W tym roku jej uczestnicy szczególnie pamiętali o tych, dzięki którym Polska odzyskała wolność.

Abp Gądecki: Miłuje zmarłych ten, kto się za nich modli

– Modlitwa żyjących może być wielkim wsparciem dla tych, którzy oczekują ostatecznego uświęcenia. Tak jak my oczekujemy z ich strony modlitwy, tak też jesteśmy zobowiązani do modlitwy za nich. Ten, kto miłuje tych, którzy zmarli, kto ich szanuje, ten się za nich modli – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Kard. Nycz: pragnienie szczęścia zostaje zwieńczone wtedy, kiedy pójdziemy do domu Ojca

Pragnienie szczęścia zostaje zwieńczone wtedy, kiedy pójdziemy do domu Ojca – mówił podczas Mszy św. 1 listopada w kościele św. Ignacego z Loyoli w Warszawie kard. Kazmimerz Nycz.