Już w niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny zaprasza na XIV Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 9 czerwca 2019 roku w 130 miastach Polski, w tym Warszawie i przejdzie pod hasłem: „Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach”.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z ciężko chorym ks. Michałem Łosem

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia urodzinowe, choremu na raka, ks. Michałowi Łosowi, który pod koniec maja przyjął święcenia kapłańskie na oddziale onkologii warszawskiego szpitala

Przewodniczący KEP podsumowuje zebranie Prezydium CCEE

Międzynarodowy Kongres Młodych, który zostanie zorganizowany w 2020 roku w Krakowie był jednym z tematów spotkania Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), które miało miejsce 5 i 6 czerwca 2019 roku w Rzymie – poinformował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący CCEE. Głównym tematem obrad było przygotowanie zebrania plenarnego Rady w październiku 2019 roku w Santiago de Compostela.

Polska młodzież jest coraz mniej religijna

Już niemal co trzeci młody człowiek w Polsce deklaruje się jako niewierzący w Boga, zaś tylko 63 proc. deklaruje się jako wierzący – wynika z najnowszych badań CBOS. Zdaniem dyrekotora ISKK grupa niewierzących stale rośnie.

W piątek wicepremier Piotr Gliński złoży wizytę w Watykanie

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej a Papieską Radą ds. Kultury to główny punkt jednodniowej wizyty prof. Piotra Glińskiego w Rzymie, która odbędzie się 7 czerwca.

Zmarł najstarszy polski biskup

W wieku 97 lat zmarł 6 czerwca arcybiskup Bolesław Pylak, senior archidiecezji lubelskiej. Wiadomość podała redakcja lubelskiego „Gościa Niedzielnego”

Polacy w Ziemi Świętej: często turystyka, a nie pielgrzymka

Polacy, którzy są aż trzecią narodowością najczęściej pielgrzymującą do Ziemi Świętej, zbyt często jeżdżą tam wyłącznie turystycznie, zapominając o wymiarze duchowym wydarzenia. Zjawisko to zauważyła i chce z nim walczyć Rada KEP ds. migracji, turystyki i pielgrzymek.

Kard. Dziwisz: czy potrafimy korzystać z daru wolności

Z udziałem częstochowian, pielgrzymów, duchowieństwa, osób konsekrowanych, przedstawicieli stowarzyszeń i ruchów katolickich oraz dzieci i młodzieży na Jasnej Górze trwają główne uroczystości obchodów 40-lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Częstochowy. Eucharystii na jasnogórskim szczycie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, świadek życia i posługi papieża z Polski.

Małżonkowie z Miłosławia idą pieszo do Jerozolimy

Jolanta i Zbigniew Janczakowie mają po 66 lat i dziś przed południem wyruszyli z Miłosławia w archidiecezji gnieźnieńskiej na pieszą pielgrzymkę do Jerozolimy. W ciągu pół roku pokonają ponad 4,5 tys. kilometrów. Idą w intencji pokoju na świecie, a za motto drogi obrali słowa papieża Franciszka „Jesteśmy braćmi, choć jesteśmy różni”.

Polscy luteranie opracowali uchwałę ws. przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu

Z dniem 1 czerwca 2019 r. weszła w życie uchwała Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP sprzeciwiająca się tolerowaniu wszelkich form przemocy i wykorzystywania seksualnego, które mogły lub mogą występować w Kościele. Uchwała została podjęta 28 kwietnia 2019 r., podczas wiosennej sesji Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, która odbyła się w Warszawie.