Bible-ing na ulicach miasta

W ramach Tygodnia Biblijnego w archidiecezji częstochowskiej 22 kwietnia odbędzie się Bible-ing, czyli medytacja Słowa Bożego na ulicach miasta. Organizatorem tegorocznego Bible-ingu jest m. in. Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej.

15 kwietnia – Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Narodowe Czytanie Pisma Świętego odbywa się we wszystkich polskich kościołach niedzielę 15 kwietnia, zwaną z tej racji Niedzielą Biblijną. Wydarzenie obchodzone w kontekście 100. rocznicy odzyskania niepodległości jest jednocześnie inauguracją X Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 21 kwietnia.

Kard. Nycz: Życie ludzkie nie podlega negocjacji

Są takie sprawy, które są nienegocjowalne. Takie sprawy, nad którymi nie wolno głosować, ponieważ one są ustanowione przez Stwórcę raz na zawsze. Do takich spraw nienegocjowalnych należy ludzkie życie – podkreślił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. poprzedzającej Marsz Świętości Życia, który po raz trzynasty przejdzie ulicami Warszawy.

Targi Wydawców Katolickich: Gdy relacje międzypokoleniowe szwankują – debata Stacji7

Jak dbać o relacje międzypokoleniowe w rodzinie i co zrobić, gdy szwankują – o tym rozmawiali uczestnicy debaty „Moda na rodzinę” podczas Targów Wydawców Katolickich. Spotkanie odbyło się 14 kwietnia w Warszawie.

Znamy program beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

Z udziałem Episkopatu Polski, władz państwowych, przedstawicieli międzynarodowego środowiska pielęgniarskiego, a także kilkuset osób chorych i niepełnosprawnych odbędzie się 28 kwietnia beatyfikacja służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

Targi Wydawców Katolickich: Debata o zakonach: idzie nowe!

Jesteśmy świadkami dużej zmiany w Kościele, także w relacjach między kobietami i mężczyznami, także w relacjach między zakonnicami i zakonnikami – to spostrzeżenie z debaty poświęconej zakonom, jaka odbyła się 13 kwietnia podczas XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Kraków: Rejs po Wiśle dla Aleppo

Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i Krakowska Grupa AMNIS organizują rejs po Wiśle, by wspomóc akcję „Mleko dla Aleppo”. Dochód z biletów przeznaczony będzie na zakup mleka dla najmłodszych mieszańców objętego wojną miasta.

„Wolność jest w nas”. Dyskusja na Targach Wydawców Katolickich

Podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie wspomniano nieznane fakty z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. – Wolność to jest świadomość ograniczeń – powiedział Marek Szymański, jeden z uczestników spotkania zorganizowanego przez portal Stacja7.pl

Warszawa: XXIV Targi Wydawców Katolickich otwarte

Targi gromadzące ponad 170 wystawców i 12 tys. tytułów potrwają do 15 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. „Życzę wszystkim wydawcom jak najlepszych autorów, wszystkim autorom najlepszych wydawców, jednym i drugim jak najlepszych czytelników, a czytelnikom mądrych książek. Życzę również, żeby te książki były coraz piękniejsze” – powiedział podczas otwarcia XXIV Targów Wydawców Katolickich bp Michał Janocha.

Zdajesz maturę? Pijarzy chcą cię zaadoptować modlitwą

„Maturzysto! Lekka spina przed maturą? Przydałoby się wsparcie w maju… Ale jakie i jak sobie załatwić? Prosta sprawa! Duchowa Adopcja Maturzysty” – tak swój pomysł na modlitewne wsparcie maturzystów opisuje zakon pijarów. W dniach 4-25 maja będą się imiennie modlić za każdego maturzystę, który się do nich zgłosi.