Kościół w Polsce wesprze katolików na Wschodzie

Wsparcie inicjatyw na rzecz młodzieży oraz sfinansowanie opału dla ośrodków charytatywnych – to tegoroczne priorytety Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Biskup Tadeusz Lityński biskupem zielonogórsko-gorzowskim

Nowym biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej został mianowany jej dotychczasowy biskup pomocniczy Tadeusz Lityński. Decyzją Ojca Świętego Franciszka będzie on następcą odchodzącego na emeryturę bp. Stefana Regmunta.

Biskupi Polski i Niemiec modlili się o pokój w 50. rocznicę wymiany listów

Mszę św. z okazji 50. rocznicy wymiany listów o pojednaniu odprawili 22 listopada na Jasnej Górze biskupi polscy i niemieccy.

Kard. Müller w Warszawie. Prezentacja „Dogmatyki katolickiej”

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przedstawiono 12 listopada „Dogmatykę katolicką” kard. Gerharda Müllera i dwa tomy „Opera Omnia” kard. Josepha Ratzingera. Uczestniczący w spotkaniu autor pierwszego dzieła, prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary …

Mobilna aplikacja przydatna przed spowiedzią

W związku z jubileuszem 800-lecia zakonu dominikanów, redakcja miesięcznika „W drodze” przygotowała specjalną aplikację dla osób przygotowujących się do sakramentu pokuty.

Raport: Kościół w Polsce opiera się na kobietach

Kościół katolicki w Polsce ma zdecydowanie charakter kobiecy – dotyczy to zarówno deklarowanej wiary, uczestnictwa w praktykach religijnych, jak i zaangażowania w życie parafii i wspólnot religijnych – wynika z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego na zlecenie rady Duszpasterstwa Kobiet Konferencji Episkopatu Polski.

Kwesty na polskich cmentarzach

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, w których odwiedzamy cmentarze, aby wspominać zmarłych. Przed zabytkowymi nekropoliami organizowane są wtedy kwesty przeznaczone na konserwacje i renowacje zabytkowych grobowców, a także na cele dobroczynne.

Porwany przed rokiem ks. Dziedzic wraca na misje

Rok temu był drugi tydzień w niewoli. Teraz ks. Mateusz Dziedzic jest w drodze do Republiki Środkowoafrykańskiej. Wraca do diecezji Bouar, gdzie został porwany, i tam ponownie będzie pracował.

Są już oficjalne statystyki: 748 kleryków rozpoczęło drogę ku kapłaństwu

Dokładnie 748 alumnów rozpoczęło tej jesieni przygotowanie do kapłaństwa w diecezjalnych i zakonnych seminariach duchownych w Polsce. W sumie, na wszystkich rocznikach formuje się 3571 przyszłych księży.

Okna Życia w Polsce i na świecie

Pierwsze Okno Życia powstało jako reakcja na dramatyczne wyznanie kobiety, która urodziła dziecko poczęte w wyniku gwałtu. W Niemczech od 1999 roku funkcjonuje obecnie około 140 Okien, w Czechach blisko 40. W Polsce znajduje się 55 – dotychczas pozostawiono w nich 85 niemowląt.