Wiadomości

Franciszek spotkał się z Denisem Mukwegą – laureatem pokojowego Nobla

Papież Franciszek spotkał się Denisem Mukwegą, który jest ubiegłorocznym laureatem pokojowej Nagrody Nobla. Otrzymał ją za działania mające na celu ukrócenia barbarzyńskiego procederu stosowania przemocy seksualnej jako narzędzia wojny. Ten 64-letni lekarz pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga, jest ginekologiem-położnikiem i protestanckim pastorem. Popularnie nazywany jest „lekarzem który naprawia kobiety”.

Biskupi poprawią system walki z pedofilią duchownych

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rozpoczyna systemową pracę nad poprawą sytuacji ofiar pedofilii wśród księży, zapobiegania takim przestępstwom i walki z nimi – zapowiedzieli 22 maja na krótkiej konferencji prasowej abp Wojciech Polak i ks. Piotr Studnicki koordynator medialny Centrum Ochrony Dziecka.

Zespół badający sprawę ks. Olejniczaka rozszerza działalność

Powołany w sobotę „zespół ekspertów do zbadania zgodności z obowiązującym prawem państwowym i kościelnym wszystkich procedur i działań podjętych w sprawie ks. Dariusza Olejniczaka” rozszerza zakres badanej dokumentacji – pisze rzecznik archidiecezji warszawskiej w komunikacie przesłanym do mediów.

„Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom”

„Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom” – napisali biskupi do wiernych w liście przeznaczonym do odczytania w kościołach w niedzielę 26 maja. List zatytułowany „Wrażliwość i wierność” napisali hierarchowie zebrani dziś w Warszawie na posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Dementi kurii warszawsko-praskiej ws. pokazów filmu Sekielskiego

Kuria warszawsko-praska zaprzecza, jakoby interweniowała w sprawie pokazów filmu „Tylko nie mów nikomu” na lekcjach religii. Wczoraj portal Wirtualna Polska zamieścił artykuł, w którym podał takie informacje.

Kard. Gulbinowicz w szpitalu

Emerytowany metropolita archidiecezji wrocławskiej kard. Henryk Gulbinowicz przebywa w szpitalu – potwierdził w rozmowie ze Stacją7 rzecznik archidiecezji wrocławskiej ks. Rafał Kowalski.

Prokuratura w Rzymie prowadzi śledztwo ws. kard. Krajewskiego

Działający w Rzymie dostawca prądu czyli firma Acei złożyła do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez kard. Konrada Krajewskiego. Chodzi o zerwanie przez niego blomb i nielegalne przywrócenie energii elektrycznej w bloku zamieszkiwanym przez bezdomne rodziny z dziećmi.

Franciszek: w każdej sytuacji módl się do Ojca

W każdej sytuacji i w każdej chwili dziejów chrześcijanin może i powinien modlić się do Boga Ojca – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, kończąc cykl katechez o Modlitwie Pańskiej. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś 20 tys. wiernych.

Biskup Romaniuk trafił do szpitala. Apel o modlitwę

Biskup Kazimierz Romaniuk, emerytowany biskup diecezji warszawsko-praskiej, trafił 21 maja do szpitala – informuje biuro prasowe diecezji prosząc wiernych o modlitwę.

Sąd wykreślił ks. Babiarz z funkcji prezesa Szlachetnej Paczki

Krakowski sąd KRS podjął decyzję o wykreśleniu ks. Grzegorza Babiarza z funkcji prezesa Stowarzyszenia „Wiosna”, stojącego za akcją Szlachetna Paczka. Przydzielił również organizacji kuratora sądowego, który ma zająć się zarządzaniem.